Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Teroristický útok na plynovod Nord Stream alebo ako USA demonštratívne ponížili svojho hlavného európskeho spojenca

Nepochybne to možno považovať za vojenský útok na Nemecko, keďže najdôležitejší objekt energetickej infraštruktúry krajiny bol zničený, no Nemecko opäť dokázalo, že ide o plne okupovaný štát, ktorý nemá vlastný názor.

Svet tento týždeň dostal pomerne jasnú a presvedčivú odpoveď na otázku, kto stojí za výbuchmi na „Nord Streame“. V zásade sa nikto nič nové nedozvedel, pretože sa všetci len dohadovali, no senzácia aj tak nastala.

V prvom rade — kvôli zdroju. Príbeh vyrozprával jeden z najuznávanejších amerických novinárov, držiteľ Pulitzerovej ceny Seymour Hersh.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

A po druhé, pretože všetko, čo bolo povedané, vzápätí nepriamo potvrdili aj americkí predstavitelia, ktorí sa začali veľmi trápne a smiešne ospravedlňovať. Áno, a nemeckí politici sa v tomto príbehu zachovali ako zbabelý pštros, ktorý strká hlavu do piesku.

Som si istý, že nakoniec sa svet dozvie všetky podrobnosti o tom, ako sa tento medzinárodný zločin odohral. Niečo sa už stalo známym — z článku Seymoura Hersha. Okrem toho je tu veľa informácií z otvorených zdrojov a spravodajských údajov. Napríklad o podivnej aktivite americkej armády v oblasti, kde došlo k výbuchom, plavbe vojnových lodí NATO a preletoch lietadiel v tejto oblasti.

Logická je aj účasť Nórska na diverzii – okrem politiky ide o čisto ekonomický záujem, elimináciu hlavného konkurenta v dodávkach plynu do Európy.

S najväčšou pravdepodobnosťou boli informovaní aj Nemci, ktorým bolo jednoducho nariadené držať hubu a ticho sedieť. Nepochybne to možno považovať za vojenský útok na Nemecko, keďže najdôležitejší objekt energetickej infraštruktúry krajiny bol zničený, no Nemecko opäť dokázalo, že ide o plne okupovaný štát, ktorý nemá vlastný názor. Lepšie povedané, tento názor môže mať, ale hlavného „partnera a spojenca“ Nemecka, sídliaceho v zámorí, to rozhodne nezaujíma.

A samozrejme, toto je nová forma hybridnej vojny. Tu sa všetci Západniari báli, že by Rusko mohlo začať ničiť podmorskú komunikáciu NATO, plynovody, internetové káble a tak ďalej, ale po prvýkrát to urobili sami a otvorili Pandorinu skrinku. Keďže tak urobili, znamená to, že teraz je to možné a toto nebude prekročenie tej povestnej „červenej čiary“.

Urobiť niečo také — začať hádzať kamene, žijúc v sklenenom dome. Je pravda, že v európskom sklenenom dome začal hádzať kamene hosť z Ameriky, ktorého dom v ohrození nie je. Pre USA je to však úplne typické správanie.

Táto krajina naozaj rada obetuje ostatných, aj keď sú to spojenci. USA však nemôžu mať spojencov. Existujú len vazali a kolónie.

Hlas Mordora špeciálne pre News Front


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d