Slovanské Noviny

27. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Taraba to práskol na Kolíkovú: Spravila splnomocnencom vlády pre Gabčíkovo svojho životného partnera

Na snímke minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS) počas príchodu na 37. schôdzu vlády SR 5. júna 2024 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar

Taraba to práskol na Kolíkovú! Minister životného prostredia Tomáš Taraba má už plné zuby nekonštruktívnej kritiky zo strany opozičných politikov.

Každý rozumie tomu, že opozícia je na to, aby kritizovala kroky vlády, avšak aj táto kritika, by mala mať určité pravidlá, a hlavne by mala byť založená na faktoch.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Čistky sa im nepozdávajú

Šéf envirorezortu je od začiatku vykonávania svojej funkcie pod paľbou opozície. Tá mu vyčíta okrem toho, že na začiatku svojho mandátu „zbavil“ rezort stoviek dohodárov, ktorí brali abnormálne vysoké mzdy a podľa jeho slov nič nerobili. A aj to, že údajne dosadzuje na rôzne posty svojich kamarátov. Avšak, pravda je niekde inde.

Taraba to práskol na Kolíkovú

Opozícii sa čistky na rezorte pochopiteľne nepáčia, pretože prichádzajú o funkcie ich spriatelení ľudia, podľa nich tzv. odborníci. Príkladom takéhoto rodinkárstva predošlej vlády boli aj kroky bývalej ministerky spravodlivosti Márii Kolíkovej. Tá podľa Tarabu mala vďaka svojmu vplyvu, pomôcť vymenovať za splnomocnenca vlády pre Gabčíkovo svojho životného partnera.

„Úplne neuveriteľné, že tu pani Kolíková začne a povie prvé výhrady voči mne, že si obsadzujem funkcie kamarátmi. Viete kto bol splnomocnenec vlády pre Gabčíkovo-Nagymaros? Jej životný partner!“ Povedal Taraba v pléne Národnej rady.

ereport.sk