Slovanské Noviny

2. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Taraba označuje hospodárenie vlády za „finančný armagedon“: „Vyhadzujú miliardy pre kamošov na testoch, momkách a podobne.“ Onkologickí pacienti zatiaľ zomierajú

Súčasná vláda akoby zabudla na všetky predvolebné sľuby o transparentnosti a efektívnom využívaní peňazí. Keď sa dostali ku korytu, začali rozhadzovať na všetky strany. Samozrejme, neefektívne. Na sociálnej sieti na to upozornil opozičný poslanec strany Život – Národná strana Tomáš Taraba

MOM Testovanie

Taraba označil spôsob finančného hospodárenia súčasnej vlády za „finančný armagedon.“ Podľa jeho vyjadrenia nie sme ešte ani v polovici vládnutia a finančná situácia je katastrofálna.

„Ak sa povie, že narobia deficit 12 miliard a minulý rok spravili 7 miliard EUR, teda že prejedli viac ako celý rozpočet za necelé dva roky, to nemusí nikomu nič hovoriť. Nasledujúce zverejnené údaje o masívne rastúcej chudobe Slovákov, však budú jasné každému a pohľad je katastrofálny,“ avizuje poslanec.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Následne výsledky hospodárenia konkretizuje.

„- 667 000 Slovákov čelí chudobe.

– Týždeň dovolenky mimo domova si nemôže dovoliť každý tretí Slovák,

– Každý štvrtý Slovák nezvládne uhradiť mimoriadny výdavok vo výške 373 EUR

– Jeden z desiatich Slovákov si nemôže dovoliť denne konzumovať mäso.

– Spotrebiteľské nálady sú -20%, čo bráni naštartovať sektory služieb.“

Toto je podľa neho výsledok hospodárenie našej protikorupčnej a vysokotransparentnej vlády. Vyhodili „miliardy pre kamošov na testoch, momkách a podobne,“ hnevá sa Taraba.

Na liečbu onkologických pacientov nie sú peniaze?

O chýbajúcich peniazoch by však vedeli rozprávať aj pacienti bojujúci s rakovinou. Na facebookovu stránku Nekŕmte nás odpadom sa ozval jej fanúšik, ktorý zdieľal informácie o pacientoch, ktorí sa nevedia dostať k potrebnej liečbe. Ide im pri tom o život.

Píše o dvoch konkrétnych ľuďoch, ktoré tento štát jednoducho odpísal. Poisťovňa im jednoducho neschválila liečbu, ktorá je v iných európskych krajinách štandardom.

„Deniske 41 r., ani na piatykrát. Piatykrát ju hodili cez palubu, poslali odpoveď – tebe liek nezaplatíme. Ďalšej, Erike, neschválili Ciklib v EÚ schválený a bežne používaný liek na metastatickú rakovinu prsníka. I tento a mnohé ďalšie v Európe bežné nám minister zdravotníctva sľúbil zdostupniť…,“ pripomína sľub člena vlády autor príspevku.

Išlo pritom o liečbu navrhnutú odborníkmi podľa štandardných postupov, nie výmysel pacientov. Autor sa preto pýta, kedy sa táto vláda konečne začne zaoberať aj riešením pandémie onkologických pacientov a nie len Covidom.

Všetky podklady a fakty sme im už poskytli. Dočkali sme sa zatiaľ lotérie…,“ dodal na záver znechutený autor príspevku.

hlavné správy