Slovanské Noviny

27. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Taiwan hlási prvé prípady omikronu. Všetci boli plne zaočkovaní

Mutácia omikron sa šíri svetom a prvé prípady hlási aj Taiwan, kde všetci traja infikovaný týmto novým mutantom omikron boli plne zaočkované osoby.

Jedna infikovaný žena pricestovala do Taiwanu z juhoafrického štátu Eswatini a nevykazovala žiadne príznaky choroby.

Keď sa však nechala otestovať, ukázalo sa, že je pozitívna a nesie mutáciu omikron. Z údajov epidemiologického strediska CECC vyplýva, že uvedená žena, ktorá má okolo 30 rokov a bol u nej konkrétne zistený variant omikron, bola predtým zaočkovaná dvoma dávkami vakcíny, raz AstraZenecou a raz Modernou.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

magazín1