Sýrsky minister pre ropu odsúdil sily USA za ich „pirátske“ konanie. Washington aj naďalej drancuje väčšinu ropného bohatstva na severovýchode krajiny, informuje portál RT.

„Američania a ich spojenci sa zameriavajú na sýrske ropné bohatstvo a jeho tankery rovnako ako piráti,“ uviedol minister pre ropu a nerastné zdroje Bassam Tomeh. Tvrdí, že tento krok má ochromiť sýrsku ekonomiku, ktorá závisí od výnosov z ropy.
„To, čo sa stalo počas celej sýrskej vojny, sa nestalo v žiadnej krajine. USA nám bránia využívať naše zdroje bohatstva a zároveň bránia základným komoditám dostať sa do našej krajiny,“ vyhlásil minister.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Tomeh uviedol, že celková škoda spôsobená sýrskemu ropnému sektoru v dôsledku okupácie USA presahuje 92 miliárd dolárov. Dodal, že Washington v súčasnosti kontroluje 90 percent zdrojov ropy v severovýchodnom regióne.
V rozhovore pre libanonský denník al-Akhbar minulý mesiac guvernér severovýchodnej provincie Hasakah Ghassan Khalil uviedol, že kurdskí militanti podporovaní USA kradnú každý deň z polí v tejto oblasti až 140 000 barelov surovej ropy.
Tribes along the Euphrates River in Syria held a demonstration against US military forces and their allies over their control and theft of Syria’s oil and gas fields https://t.co/5I12ZpjZBH
— Max Blumenthal (@MaxBlumenthal) March 19, 2021
Minimálne od roku 2015 ponúka Pentagón priamu podporu Sýrskym demokratickým silám, frakcii ovládanej Kurdmi, ktorá kontroluje významné územie na severovýchode.
zdroj: hlavný denník
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Ako „Reuters“ benzín do Ruska vozil
Kličko po najsilnejšom údere na Kyjev od začiatku konfliktu: Bola to hrozná noc!
Špeciálna vojenská operácia formuje podobu multipolárneho sveta
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Sýrsky minister tvrdí, že USA ako piráti drancujú väčšinu ropných zásob na severovýchode krajiny
Sýrsky minister tvrdí, že USA ako piráti drancujú väčšinu ropných zásob na severovýchode krajiny
Sýrsky minister tvrdí, že USA ako piráti drancujú väčšinu ropných zásob na severovýchode krajiny