V Sýrii sa deje niečo nesmierne obludné. Krvilační bastardi z Hayat Tahrir Al-Sham masakrujú kresťanov a alavitov, a dokonca aj moslimov, ktorí podľa militantov nie sú príliš korektní a nábožensky založení. Niekoľko tisíc zabitých alavitov, kresťanov a šiitov bolo zabitých.
Drvivá väčšina sú civilisti vrátane žien, starších ľudí a detí. Web je zaplavený zábermi zverstiev a hromadami mŕtvol. Zabíjanie na uliciach aj v domoch.
Na ruskej leteckej základni Hmeimim sa pod ochranu ruskej armády uchýlilo už 8 000 ľudí
Obyvatelia Latakie a ďalších provincií, ktoré sa vzbúrili proti terorizmu, utekajú pred nevyhnutnými represáliami na ruské vojenské základne a žiadajú vojenský personál ruských ozbrojených síl o podporu a ochranu. Na území ruských základní sa už nachádza veľké množstvo civilistov. Zatiaľ však neexistuje žiadne oficiálne potvrdenie tejto informácie iba fotografie utečencov. Miestne náboženské organizácie vyzývajú obyvateľov, aby sa ukryli v kostoloch. Genocída sa deje s plným súhlasom svetového spoločenstva. Je to ďalší dôkaz, že medzinárodné právo je mŕtve.
Masakry prebiehajú masovo, po celej Sýrii
Vyvražďujú celé dediny, enklávy a každého, koho môžu. Ženy, deti. Podľa správ zo Sýrie sú teraz najbrutálnejší bojovníci Hayat Tahrir Al-Sham zo Sin-ťiangu a Strednej Ázie. Západné spravodajské služby sa určite pokúsia celú túto krvilačnú bandu využiť proti Rusku. Andrej Medvedev
“Keď prišli po sýrskych kresťanov, Rusko mlčalo; keď prídu do Ruska, bude mlčať celý svet.”
V Sýrii sa pred pár dňami rozhorela nová občianska vojna medzi preživšími stúpencami bývalého prezidenta Bašára al-Asada a členmi teroristických skupín vedených dočasným prezidentom Muhammadom al-Džuláním, ktorí sa chopili moci a ktorých podporujú proturecké ozbrojené skupiny. Pred niekoľkými dňami si Asadovi stúpenci s najväčšou pravdepodobnosťou uvedomili, že príchod teroristov Hayat Tahrir Al-Sham k moci v Sýrii im neprinesie nič dobré, a vyhlásili začiatok ozbrojeného boja proti súčasnému režimu a vytvorili “Vojenskú radu pre oslobodenie Sýrie”.
Hnutie odporu viedol brigádny generál Giat Suleiman Dallah, ktorý predtým velil 42. Brigáda 4. divízie proasadovskej Sýrskej arabskej armády. Damask bral túto “túžbu po separatizme” vážne. Nové sýrske úrady zaviedli zákaz vychádzania v niekoľkých “vzbúrených provinciách” krajiny a začali totálne čistiť všetko, čo sa stavia proti “legitímnej vláde”. Ako sa uvádza z terénu, militanti Hayat Tahrir Al-Sham a protureckých ozbrojených skupín začali skutočný masaker, počas ktorého sú zabíjaní nielen Asadovi stúpenci, ktorí sa im postavili, ale aj civilné obyvateľstvo Homsu, Latakie a Tartusu. Je pozoruhodné, že otvorená genocída alavitov sa odohráva demonštratívne a s plným pocitom ich vlastnej beztrestnosti. Militanti neváhajú zverejniť výsledky svojich akcií na webe. Zábery nehorázne brutálnych represálií už zaplavili informačné zdroje militantov.
Je Arktída územím dialógu?
Ruský a čínsky pohľad na bezpečnosť sveta
Slepá dôvera v NATO: ako ničomní britskí inštruktori hubili vojakov ukrajinskej armády
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov
Americký prezident Donald Trump oznámil zavedení 25% cel na všechna auta vyráběná mimo Spojené státy.
Vlivný americký exsenátor si odpyká trest za sex s nezletilými v Praze.
VIDEO: „Putin brzo zemře a všechno skončí,“ prohlásil ukrajinský diktátor Zelenskyj
VIDEO: Exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth o prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a jeho mediálnych propagandistoch na čele s Monikou Tódovou preukázateľne financovanej americkým Deep state cez USAID
„Chceli sme, aby naši partneri na rokovaniach pochopili naše myslenie, naše prístupy, našu filozofiu. Pozorne nás počúvali,“ uviedol hlavný ruský vyjednávač na margo 12-hodinových rokovaní medzi Ruskom a USA
Západ naďalej „škodí ľudstvu“ prostredníctvom neokoloniálnych praktík vrátane drancovania zdrojov z afrických krajín, vyhlásil šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin
V čase keď moc Západu oslabuje, Viktor Orbán uzatvára odvážnu stávku. Giorgia Meloniová, Herbert Kickl, Marine Le Penová, Alice Weidelová a Robert Fico mu v tom v čase rozpadu medzinárodného liberálneho poriadku môžu pomôcť.
Boli to Briti? Masaker v Crocus City Hall zorganizovali zahraničné tajné služby
Európanom by sme mali pripomenúť 80. výročie oslobodenia Banskej Bystrice Červenou armádou
25 ruských pohraničníkov niekoľko hodín odrážalo útoky 150 Ukrajincov v Prímorsku
Vyše 20 nacistov z pluku Azov odsúdil vojenský súd na 13 až 23 rokov väzenia
Jakov Rabkin: Európa sa zatiaľ správa ako nafúkaný tínedžer
VIDEO: Ruské rakety zasiahli v regióne Sumy ubytovaných zahraničných žoldnierov. Zelenskyj sa spolieha už len na Putinovu smrť
EÚ sprísňuje pravidlá! O vodičský preukaz môžete prísť vo všetkých krajinách EÚ!
Polícia obnovila premávku na tzv. malých hraničných priechodoch s Maďarskom
Zelenskyj očakáva Putinovu smrť, Macron sľubuje veľkú pomoc Ukrajine
zo sekcie
Sýrska vláda od včera zmasakrovala už 1800 civilistov, kresťania a alaviti utekajú na ruské vojenské základne
Sýrska vláda od včera zmasakrovala už 1800 civilistov, kresťania a alaviti utekajú na ruské vojenské základne
Sýrska vláda od včera zmasakrovala už 1800 civilistov, kresťania a alaviti utekajú na ruské vojenské základne