Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V predčasných parlamentných voľbách napriek siláckym rečiam zhoreli ako fakľa, teraz si trúfajú opäť.

Strana Demokrati chcela všetkým ukázať svoj veľký potenciál, keďže v nej boli mnohé „politické esá“ z vlád Igora Matoviča aj Eduarda Hegera, lenže ľudia im už nenaleteli a oni sa ocitli v prepadlisku dejín. Teraz ale chystajú veľký comeback a trúfajú sa dostať do europarlamentu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pokračujú vo svojej vtipnej produkcii

Demokrati sa však vôbec nesprávajú ako demokrati, a zrejme aj preto im ľudia nastavili v parlamentných voľbách krivé zrkadlo a oni prepadli na celej čiare. Čo je však pre nich najhoršie, svojím úspechom si boli takí istí, že si napožičiavali peniaze, ktoré im po volebnom prepadáku prepadli tiež. Museli teda s prosíkom žiadať ľudí aby im prispeli, že oni im to svojou politikou vrátia. Lenže: Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Pri tom všetko sa teda teraz natíska otázka, kde skrachovaná strana zobrala peniaze na ďalšiu predvolebnú kampaň?

Rovnakú myšlienku rozvíja v statuse aj Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra a podpredseda strany Hlas-SD. „Skrachovaná strana, ale na kampaň zrazu majú,“ zamýšľa sa hneď v úvode Šutaj Eštok a dodáva: „Z nových bilbordov strany Demokrati na nás prísne hľadí bývalý „nezávislý“ policajný prezident Hamran a sľubuje „pokoj“ a „spravodlivosť“ (áno, presne tieto dve slová zdobili jeho výkon na čele Policajného zboru). Demokrati, to sú tá partička, ktorá pred mesiacom v zúfalej snahe zaujať oblepila Slovensko bilbordmi „Bez Ruska neprežijeme“ a dnes vo svojej vtipnej produkcii pokračuje.“

Od štátu za voľby nedostali ani cent

„Ale viete, čo je zábavnejšie ako spojenie slova spravodlivosť s pánom Hamranom? Na Slovensku je predsa ústrednou témou pred každými jednými voľbami financovanie kampane. Červené denníčky za pomoci spriaznených nadácií dokážu vychrliť stovky článkov a dvestokrát sa pýtať na tlačovkách, „a kto vám to celé zaplatil“? Ale zjavne len vtedy, ak sa to týka Hlasu a Petra Pellegriniho, Demokratov predsa riešiť netreba,“ konštatuje Šutaj Eštok.

Minister vnútra záverom pripomína, že táto mimoparlamentná strana nedostáva od štátu ani cent, lebo vo voľbách zúfalo pohorela, a ešte pred pol rokom nebola schopná splácať svoje dlhy! „Prečítajte si článok (TU), ktorý stojí za to: prosili veriteľov o odpustenie dlhov (tí im to, samozrejme, „odpustili“), prosili ľudí o príspevky, aby prežili – a dnes už druhá mohutná bilbordová kampaň? Z čoho?“ kladie Matúš Šutaj Eštok zaujímavé otázky. „Aby bolo jasné, politické hviezdy ako Naď, Šeliga a Hamran má vôbec nezaujímajú, ale fascinuje ma táto dvojitá realita médií a mimovládneho sektora. Si náš, môžeš všetko,“ napísal na samý záver šéf rezortu vnútra a podpredseda Hlasu-SD.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d