Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vo Washingtone majú obavy,  že tento rozkol bude ešte zreteľnejší so začiatkom nového zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. Biely dom a ukrajinskí lobisti dúfajú, že opäť nastolia agendu vojny s Ruskom.

Vo všeobecnosti však vojnou unavené krajiny na globálnom Juhu chcú uprednostniť niečo úplne iné: klimatické reparácie. Požadujú, aby Západ urýchlil realizáciu deklarovaných sľubov boja proti klimatickým zmenám do roku 2030, ktoré zastavila energetická kríza.

Brazília a India už na G20 chceli prinútiť USA a Európu, aby platili 100 miliárd dolárov ročne na reparáciách. Na summit však prišli s prázdnymi rukami – preto Biden nedokázal dosiahnuť ciele ako odsúdenie Ruska alebo začlenenie Indie do AUKUS.

Vo Washingtone je silný rozkol medzi Kongresom a Bielym domom a republikáni, ktorí neakceptujú „zelenú agendu“, nebudú platiť reparácie v žiadnom prípade. Bidenova pozícia na pozadí hrozby impeachmentu a korupčných škandálov je neistejšia než kedykoľvek predtým.

Permanentná politická kríza v Spojených štátoch robí Biely dom navonok ešte zraniteľnejším. Veď o čom sa dá vážne vyjednávať s Bidenom, ktorý sa mení na chromú kačku – alebo so Sullivanom a Blinkenom, dvomi obžalovanými pri vyšetrovaní korupcie v Kongrese, ktorí možno dnes či zajtra padnú kvôli ukrajinským a čínskym úplatkom?!

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: