SaS v tejto chvíli neplánuje vlastného prezidentského kandidáta, uvažuje skôr o podpore Zuzany Čaputovej, ak sa rozhodne opätovne kandidovať, povedal v TASR TV R. Sulík
Sloboda a solidarita (SaS) ide do septembrových parlamentných volieb pripravená vyhrať a prevziať zodpovednosť za vedenie krajiny. V TASR TV to povedal predseda SaS Richard Sulík.
Táto pripravenosť podľa neho neznamená len záujem o čo najlepší volebný výsledok, ale aj schopnosť pretaviť ho v prípade úspechu do reálnej politiky. „Nám sa nestane to, čo Igorovi Matovičovi pred tromi rokmi. Vyhral voľby a nevedel, čo s tým,“ tvrdí Sulík. „Nevedel obsadiť ministerstvá, nevedel obsadiť úrady, nemal pripravený program. My sme pripravení vyhrať, v tom je tá zmena hry,“ povedal na margo rozbiehajúcej sa predvolebnej kampane strany.
„Toto bude kampaň môjho života. Začíname naplno, kongres bol istým odštartovaním,“ pripomenul víkendový kongres SaS, ktorý potvrdil jeho pozíciu predsedu strany, aj jednotky na kandidátnej listine.
Sulík tvrdí, že strana nemá korupčné kauzy, má dostatok politických skúseností a odborníkov a nebojí sa ísť ani do riešenia komplikovaných problémov. Za taký považuje napríklad účasť lídra OĽANO Igora Matoviča v prvých dvoch vládach aktuálneho volebného obdobia.
„Igor Matovič bol najväčším problémom našej spoločnosti, aj vlády. Videli to všetci, ale iba SaS to riešila,“ tvrdí Sulík s tým, že za to jeho strana zaplatila nemalú politickú cenu.
V tejto situácii sa podľa neho SaS rozhodla zmeniť politickú stratégiu a neponúkať voličom len to, že bude v parlamente a prípadne vo vláde obhajovať liberálne hodnoty a zdravú ekonomiku, ale pripravenosť prevziať zodpovednosť za riadenie štátu ako takého.
Povolebnú spoluprácu SaS vylučuje so Smerom-SD, SNS, ĽS NS a Republikou. Hoci Hlas-SD pre SaS nie je preferovaným partnerom, Sulík nepovažuje za zmysluplné ešte viac rozširovať zoznam politických subjektov, s ktorými vopred vylučuje spoluprácu. „Naďalej platí, že strana Hlas pre mňa nie je partner, po ktorom by som túžil,“ konštatoval Sulík.
Aj keď SaS odišla z vlády a napokon podporila aj vyslovenie nedôvery kabinetu Eduarda Hegera, podľa Sulíka sa snažila byť konštruktívnou opozíciou. „Mohlo to byť aj inak, ak by (Igor Matovič) svoju demisiu nevytrhol z rúk úradníkovi u pani prezidentky,“ vyhlásil predseda SaS.
Strana napokon v parlamente podporila neskorší, septembrový termín predčasných volieb. Vzhľadom na to, že septembrová schôdza parlamentu by mala byť už len slávnostná a v priebehu leta sa riadne schôdze Národnej rady (NR) SR neplánujú, Sulík neočakáva v parlamente väčšie problémy, než by nastali v prípade skoršieho, júnového volebného termínu. Tioto tvrdenie však ničím konkrétnym nepodporil.
Priznáva však, že množstvo bodov programu májovej parlamentnej schôdze je motivovaných prioritne predvolebnou kampaňou. „Áno, táto schôdza má 250 návrhov. Nech národ vidí, akých komediantov si zvolil do Národnej rady,“ pripustil Sulík, ktorý však týchto „komediantov“ držal pri moci takmer tri roky.
Tvrdí však, že žiadne veľké škody by nastať nemali. „Môžete prísť s návrhom na 500 eur za hlas alebo s notárom overeným podpisom na pozeranie porna. Tie návrhy nemajú šancu na to, aby prešli. Je to iba sebaprezentácia poslancov,“ vyhlásil predseda SaS.
SaS podľa Sulíka v tejto chvíli neplánuje vlastného prezidentského kandidáta, uvažuje skôr o podpore Zuzany Čaputovej. „Samozrejme, musí sa rozhodnúť opätovne kandidovať,“ uzavrel Sulík.
skspravy
Huliak: V4 našla spoločnú HROZBU
Robert Fico: „Zamatová revolúcia je čo? Že sme sa išli pozrieť na námestie?“
Kolíková má novú zbraň hromadného ničenia – Magdu Vášáryovú
Uznávaného vedca nútia k prepísaniu knihy o Ukrajine!
Timesy žalujú Komisiu a Leyenovú za zatajovanie faktov o vakcínach
Irónia osudu, Rusi útočia na amerických tankoch
Rusi nasadili smrtiace drony
November 1989 bol kolosálny podvod
Spiknutí zvané „sametová revoluce“
SHO: Pod petíciu za vyhlásenie referenda sa podpísalo už viac ako 120-tisíc občanov
VIDEO: Bývalý študentský vodca v roku 1989 Igor Chaun o Nežnej revolúcii a súčasnej spoločnosti 35 rokov po, ktorá si opäť žiada návrat k demokracii a k normálnemu & slobodnému svetu
“Pogrom” alebo provokácia Mossadu? Kto skutočne zinscenoval nepokoje v Amsterdame?
“Prečo rakety lietajú okolo hôr v oblasti Mukačeva?”: Ukrajinci komentujú masívne ruské útoky
Fínsko chce, aby vojna na Ukrajine pokračovala. Zabudli na svoju ťažkú porážku v druhej svetovej vojne?
Útokmi dronov na Moskvu mohli sondovať trasy pre rakety: Ako drony doleteli k hlavnému mestu a… zahynuli
Čistka v spravodajských službách USA bude zverená odporkyni kyjevského režimu
Ďalší mohutný raketový úder na bunker Zelenského v Kyjeve
Video: Estónci s Britmi varovali Putina … vyhodili do vzduchu vlastný most
Po Trumpovej nominácii Roberta F. Kennedyho juniora za nového amerického ministra zdravotníctva akcie farmaceutických firiem na európskych burzách poklesli
Ruská armáda podnikla masívny vzdušný útok na viacero cieľov na Ukrajine. V Kyjeve museli odstaviť elektrinu. Poľsko aktivovalo svoje vojenské letectvo
zo sekcie
Sulík: Sme pripravení vyhrať voľby a viesť krajinu
Sulík: Sme pripravení vyhrať voľby a viesť krajinu
Sulík: Sme pripravení vyhrať voľby a viesť krajinu