Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Macron vyhral prvý zápas o energetickú politiku; ale Nemecko môže vrátiť úder ako vážnejšie míňanie vojenských prostriedkov.

Emmanuel Macron prekonal Olafa Scholza. Tentokrát, píše portál POLITICO.

Od úvodného hvizdu tohtotýždňového summitu európskych lídrov Európskej rady postavil francúzsky prezident nemeckého kancelára do defenzívy.

Macron vo štvrtok po príchode na summit EÚ povedal novinárom, že Berlín je „izolovaný“ vo svojej opozícii voči dočasnému stropu cien plynu – ktorý Francúzsko uprednostňuje ako spôsob na obmedzenie rozbúrenej energetickej krízy EÚ. Iste, títo izolovaní Nemci nakoniec v tú noc ustúpili.

Aby sa pridali k urážke zranenia, Macron tiež využil summit v Bruseli ako pódium na efektívne zabitie nádejí Nemecka na výstavbu takzvaného plynovodu Midcat, o ktorom Berlín dúfal, že by mohol priviesť viac plynu zo severnej Afriky do srdca Európy cez Španielsko. a Francúzsko. Macron predbežne ohlásil výstavbu ďalšieho energetického projektu, ktorý bude trvať oveľa dlhšie, ako Nemecko chcelo.

Ak to pre Scholza nebolo dosť zahanbujúce, tím Nemecka už mal na tvári vajce v príprave na tento týždeň vo veľkom zápase.

Uprostred zvýšeného napätia medzi Parížom a Berlínom v súvislosti s kľúčovými politickými témami, akými sú energetika a obrana, obe krajiny zrušili kľúčové spoločné zasadnutie kabinetu naplánované na budúci týždeň vo Fontainebleau južne od Paríža.

Boli to Nemci, ktorí boli prinútení vymyslieť chabú výhovorku, že zápas treba posunúť, pretože ministri chceli byť so svojimi deťmi počas školských prázdnin. Sotva skvelý vzhľad, keď v Európe zúri vojna a účty za energiu sa vymykajú kontrole.

Scholz na konci piatkového koncilu nasadil odvážnu tvár. Poprel, že by sa cítil izolovaný, a trval na tom, že rozhovory boli „veľmi dobré“, ale uznal aj ťažkosti medzi dvoma najväčšími mocnosťami EÚ – niečo, čo vždy znamená problémy pre širšie fungovanie 27-členného bloku.

„Existujú problémy, v ktorých máme spoločné názory a posúvame veci dopredu, aby sme strategicky posunuli našu pozíciu,“ povedal Scholz. „A potom sú tu aj otázky, o ktorých musíme diskutovať – ​​a niektoré z nich sú v diskusii už roky a tiež je potrebné pokročiť.“

Potrubná politika

Pred niekoľkými týždňami to bol francúzsky prezident, ktorý sa zdal izolovaný, keď sa Scholz spojil s premiérmi Španielska a Portugalska, aby ich vyzval na výstavbu plynovodu Midcat spájajúceho Pyrenejský polostrov so severnou Európou, ktorý by privádzal alžírsky plyn ako alternatívu k ruskému.

Vo štvrtok ráno sa však karta obrátila. Francúzsko, Španielsko a Portugalsko s veľkou fanfárou oznámili, že dosiahli dohodu o zrušení návrhu Midcat v prospech „koridoru zelenej energie“ spájajúceho Barcelonu s Marseille, podmorského plynovodu nazývaného BarMar.

Macron, počas veľkého potlesku, tweetoval, že projekt je „európska jednota v práci“, zatiaľ čo španielsky premiér Pedro Sánchez vítal „dobré správy“.

Teoreticky každý dostane to, čo chce. Španieli a Portugalci získajú lepšie energetické prepojenia so zvyškom EÚ a Nemecko dostane svoj plynovod. Problém je však v načasovaní. Nemecko chcelo niečo rýchle, čo by mohlo byť funkčné za osem alebo deväť mesiacov, pričom je jasné, že projekt BarMar je stále v plienkach. Je potrebné vytvoriť študijné skupiny a vykonať štúdie uskutočniteľnosti.

Environmentálne skupiny už varujú, že by bolo „odchýlkou“ vybudovať podvodné potrubie v chránených morských oblastiach.

Jedno posolstvo zaznelo nahlas a jasne: návrh Midcatu bol zakázaný.

Francúzsko sa tiež zaujímalo o to, aby projekt energetického potrubia nielen presunul závislosť EÚ od uhľovodíkov na iný zdroj, ale aby vytvoril aj kanál pre čistú energiu. Veľkou myšlienkou je, že solárne farmy na Pyrenejskom polostrove by boli schopné produkovať čistý vodík – využívaný ako zdroj energie budúcnosti – na export.

„Buď Nemecko prejavuje nejaký záujem o vodík, alebo nie,“ povedal jeden francúzsky diplomat.

Francúzsko tento zápas vyhralo, no odveta je naplánovaná už na budúci týždeň. Scholz pocestuje do Paríža, aby sa stretol so svojím náprotivkom budúcu stredu.

Macronovi, taktiku, ktorý má rád politické bodovanie, nemožno zaručiť výhru v odvetnom kole proti svojmu rezervovanému náprotivku.

Keď sa rozhovor opäť zvrtne na obranu, je to Paríž, ktorý môže skončiť na zadnej nohe, najmä v očiach USA, ktoré vyzývajú Európanov, aby zoči-voči hrozbe zo strany Ruska zakročili. V konečnom dôsledku je pravdepodobné, že Francúzsko skončí v dobiehaní Berlína, keďže Nemecko začne vážne zvyšovať svoje výdavky na obranu.

Pravidelný ročný vojenský rozpočet Nemecka vo výške 50 miliárd eur, ktorý bude doplnený špeciálnym fondom na zbrojenie vo výške 100 miliárd eur, ktorý bude vyplatený v priebehu nasledujúcich piatich rokov, prevyšuje 44 miliárd eur na obranu Francúzska na budúci rok.

Európska politika teda zrejme skončí ako futbal. Ako povedal anglický útočník Gary Lineker: Dvadsaťdva mužov sa 90 minút naháňa za loptou a nakoniec vyhrávajú Nemci.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: