Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Stany postavené pre migrantov na území Rakúska vyvolali kritiku zo strany obhajcov práv utečencov. Vraj tým dochádza k neľudskému zaobchádzaniu

Po obsadení štátnych ubytovacích zariadení bolo na troch miestach neďaleko rakúskych hraníc s Nemeckom a Slovinskom postavených 40 stanov, pričom každý má kapacitu pre osem osôb.

Biele stany, ktoré v Rakúsku v niektorých mestách od polovice októbra využívajú na ubytovanie utečencov po naplnení riadnych kapacít, vyvolávajú ostrú kritiku zo strany obhajcov práv migrantov a rozpútali debatu aj medzi politikmi. TASR informuje na základe utorkovej správy agentúry AFP.

Hoci vláda vo Viedni trojnásobne navýšila kapacity na 8000 ľudí, nezostali voľné už žiadne lôžka. Po obsadení štátnych ubytovacích zariadení bolo preto na troch miestach neďaleko rakúskych hraníc s Nemeckom a Slovinskom postavených 40 stanov, pričom každý má kapacitu pre osem osôb. Tento krok vyvolal obvinenia z neľudského zaobchádzania.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Azylové centrum v Tirolsku:

Významné skupiny na podporu utečencov zverejnili minulý týždeň otvorený list adresovaný rakúskej vláde, v ktorom apelovali na poskytnutie dôstojnejšieho ubytovania. V hornorakúskej obci Sankt Georgen na západe krajiny bolo postavených 17 stanov. Konzervatívny starosta Aigner Ferdinand upozornil na to, že v tomto ročnom období nie sú stany dobrým riešením.

Minister vnútra Gerhard Karner obhajoval v pondelok postavenie stanov pre uchádzačov o azyl ako „zmysluplné riešenie“, píše agentúra APA. Spresnil, že tam budú krátkodobo ubytovaní mladí muži z Indie, Tuniska či Maroka, ktorí „nemajú šancu na azyl“ v Rakúsku. Chce tak zabrániť tomu, aby sa usadili pred stanicami, škôlkami či školami.

Opozičná krajine pravicová Slobodná strana Rakúska (FPÖ) chce, aby Rakúsko úplne prestalo prijímať uchádzačov o azyl. Šéf FPÖ Herbert Kickl viní vládu, že „vedome vedie krajinu do podobnej katastrofy, akú sme videli v roku 2015“, keď vypukla migračná kríza.

Podľa rakúskych úradov boli v posledných týždňoch na hraniciach zachytené stovky ľudí. Hoci väčšina utečencov pokračuje ďalej na západ do iných európskych krajín, v Rakúsku musia požiadať o azyl, aby sa vyhli vyhosteniu. Vláda tiež posilnila hraničné kontroly.

Od januára do septembra požiadalo v Rakúsku o azyl vyše 70.000 ľudí, vlani to bolo za celý rok približne 40.000 osôb. V roku 2015 zaznamenali v krajine takmer 90.000 žiadostí o azyl. Rakúsko okrem toho tento rok prijalo tisíce Ukrajincov utekajúcich pred vojnou, ktorí na základe špeciálnych pravidiel o azyl žiadať nemusia.

Do Nickelsdorfu na hranicicah s Maďarskom prichádzajú ako utečenci len mladí muži

Viac vo videu:

https://youtube.com/watch?v=w9X1uRtnQ6M

Šokujúce svedectvo obyvateľa Lutzmannsburgu o neznesiteľných podmienkach na hraniciach po príchode migrantov

Na územie Rakúska prichádzajú denne masy nelegálnych migrantov a spôsobujú absolútny chaos. Odpadky nechajú len tak v lese.

V nasledujúcom emotívnom rozhovore obyvateľ Lutzmannsburgu v Burgenlande referuje o neúnosných podmienkach na hraniciach a žiada, aby už konečne rakúska vláda začala konať a hranice sa uzavreli.

Viac vo videu:

Zdroj: postoj.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.