Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zatiaľ čo novinár Matt Taibbi bol stratený vo výbušných správach o očakávanom zatknutí Donalda Trumpa, zverejnil nové podrobnosti o predtým nezverejnených snahách o cenzúru na sociálnych médiách.

Najnovšie súbory Twitter odhalili dychberúce úsilie Stanfordského projektu virality cenzurovať dokonca aj skutočné príbehy.

Koniec koncov, projekt trval na tom, že „skutočné príbehy… by mohli podnietiť váhavosť“ nad prijatím vakcíny alebo iných opatrení. Toto úsilie zahŕňalo potláčanie príbehov, o ktorých dnes vieme, že sú legitímne, ako je prirodzená imunitná obrana, prehnaná hodnota masiek a otázky týkajúce sa účinnosti vakcíny pri prevencii druhých chorôb. Práca projektu Virality na cenzúre aj skutočných príbehov by mala viesť k prerušeniu akéhokoľvek spojenia so Stanfordskou univerzitou.

Dozvedeli sme sa o neustále sa rozširujúcej koalícii skupín spolupracujúcich s vládou a sociálnymi médiami s cieľom zamerať sa na Američanov a cenzurovať ich, vrátane organizácií financovaných vládou.

Nové súbory však mrazia v detailoch, ktoré údajne ukazujú, ako Virality Project označil aj skutočné príbehy za „anti-vakcínu“, a preto podlieha cenzúre. Tieto súbory by naznačovali, že

Projekt horlivo pracoval na obmedzení slobody prejavu a potlačení alternatívnych vedeckých názorov.

Taibbi opisuje projekt Virality ako „rozsiahlu snahu naprieč platformami monitorovať miliardy príspevkov sociálnych médií Stanfordskej univerzity, federálnych agentúr a množstva (často štátom financovaných) mimovládnych organizácií.

„Odvtedy sme sa dozvedeli, že

projekt Virality v roku 2021 spolupracoval s vládou na spustení plánu celoodvetvového monitorovania obsahu súvisiaceho s Covidom. Najmenej šesť hlavných internetových platforiem bolo „zapojených“ do rovnakého systému lístkov JIRA, ktorý denne posielal milióny položiek na kontrolu

Podľa Taibbiho sa to zameralo na každého, kto sa roboticky nezhodoval s CDC a mediálnymi naratívmi, vrátane zacielenia na príspevky, ktoré zdieľali „Správy očkovaných jedincov, ktorí sa aj tak nakazili Covid-19“, výskum „prirodzenej imunity“, čo naznačuje Covid-19“ unikli z laboratória“ a dokonca „znepokojujúce vtipy“.

To zahŕňalo dôkazy, že „vedome sa zameral na skutočný materiálny a legitímny politický názor, pričom sám sa často fakticky mýlil“.

The Virality Project varoval Twitter, že „skutočné príbehy… by mohli podnietiť váhavosť“, vrátane príbehov o „úmrtiach celebrít po očkovaní“ a zatvorení centrálnej školy v New Yorku kvôli správam o chorobách po očkovaní.

Projekt je súčasťou Centra kybernetickej politiky v Stanforde a predstavuje „spoločnú iniciatívu Inštitútu pre medzinárodné štúdiá Freemana Spogliho a Stanfordskej právnickej fakulty, ktorá spája akademickú obec, právny a technologický priemysel a občiansku spoločnosť s tvorcami politík v celej krajine, aby sa zaoberali najnaliehavejšie problémy kybernetickej politiky.“

Centrum spustilo projekt ako „globálnu štúdiu zameranú na pochopenie dynamiky dezinformácií špecifickej pre krízu COVID-19“.

Ako pri mnohých dezinformačných projektoch, aj tento sa stal zdrojom vlastných dezinformácií v snahe potlačiť alternatívne názory.

Financujú ho Craig Newmark Philanthropies a Hewlett Foundation.

Na svojej webovej stránke hlása: „Naším poslaním v Stanfordskom internetovom observatóriu je študovať zneužívanie internetu na spôsobovanie škôd a pomáhať vytvárať politiku a technické zmiernenie týchto škôd.“ Definuje svoje poslanie udržiavať pravdu tak, ako ju vidí:

„Globálna kríza COVID-19 výrazne zmenila priestor pre dezinformácie, keďže pandémia sa stala hlavným problémom takmer každého národa na planéte. To sa snáď ešte nikdy nestalo; Len málo tém si súčasne získalo a udržalo pozornosť na globálnej úrovni alebo poskytlo také množstvo príležitostí pre vlády, ekonomicky motivovaných aktérov a domácich aktivistov, aby šírili zhubné naratívy v prospech ich záujmov.

Ešte viac znepokojujúce je, že

skupiny ako Virality Project pracovali proti verejnému zdraviu tým, že potláčali také príbehy, ktoré sa teraz považujú za legitímne od účinnosti masiek až po teóriu pôvodu v laboratóriu.

Vyhlasovalo nesúhlasné vedecké názory za nebezpečnú dezinformáciu. Nič nemôže byť nepriaznivejšie pre akademickú misiu. Napriek tomu Stanford stále zvestuje prácu Projektu na svojej webovej stránke.

Nič nie je vo svojej podstate v rozpore s akademickými hodnotami ako cenzúra. Spojenie Stanfordu s týmto úsilím o cenzúru je hanebné a malo by byť predmetom konania fakulty. Ide o projekt, ktorý sa snažil cenzurovať skutočné príbehy, ktoré podkopali vládne alebo mediálne naratívy.

Nedúfam, že Stanford preruší svoje spojenie s Projektom.

Cenzúra je teraz zúrivá na univerzitách a Projekt je dokonalým stelesnením tohto hnutia.

Projekt zamaskoval snahy o cenzúru v samospravodlivej rétorike a snažil sa umlčať tých, ktorí sa nedržali určitej ortodoxie, vrátane vedeckých tvrdení a tvrdení o verejnom zdraví, ktoré sa neskôr ukázali ako chybné alebo nesprávne.

Samotný projekt je príkladom toho, čo nazval „možnosti médií a sociálnych médií – zjavné a skryté – na šírenie konkrétnych príbehov“.

Stanford by mal splniť svoj sľub pri vytváraní Projektu virality v boji proti dezinformáciám odstránením Projektu virality.

Jonathan Turley

Pôvodným zdrojom tohto článku je Jonathan Turley

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: