Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára, ktorý má vyústiť do štátneho prevratu v tejto balkánskej republike – a to výhradne v záujme „strategických záujmov“ USA. Prezidenta cituje tamojší web informer.rs.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić načrtol v TV Happy schému „širokých“ príprav na zvrhnutie vládnucej Srbskej pokrokovej strany. Srbská pokroková strana je politická strana v Srbsku. Zastáva centristické až konzervatívne postoje. Podporuje vstup Srbska do Európskej únie a razí názor, že by krajina mala byť mostom medzi východom a západom. Alexandar Vučič je jej zakladateľ.
Prezident pozná aj časový horizont prevratu
Vučić uviedol, že útok na Srbsko bude zorganizovaný koncom roka 2026, alebo najneskôr začiatkom roka 2027.
„Pripravuje sa širokopásmová príprava na zvrhnutie Srbskej pokrokovej strany z vedenia štátu, strany, ktorá priniesla stabilitu a zodpovednosť. So všetkými chybami, zlým personálom, tými, čo aj niečo zneužili, ale to máte v každej rodine. Ide o vonkajšiu a vnútornú akciu, s prípravou dostatočného množstva munície, zbraní a nástrojov, aby Srbsko padlo pred rok 2012 – povedal prezident Srbska v TV Happy.
A zas sú na scéne progresívni proamerickí „intelektuáli“
„V prvom rade máte Proglas , presnejšie Proglas plus, pretože existujú aj mimovládne organizácie a časti akadémie vied, ktoré sú výrazne protisrbsky orientované. Našli novinárku, viem jej meno, ale nemusím o tom rozprávať, vyplatia jej štyri milióny eur a ona, aby ju nebolo vidieť, pôjde priamo do Proglasu, aby tie peniaze previedla na ich. Tak ako cez jedného herca, ktorému prevedú väčšie sumy peňazí, pôjde to opäť tak, všetko priamo financované zvonku“ – vysvetlil Vučić.
Okrem toho, ako povedal, pribudne aj mimovládny sektor a časti opozície, ktorá má výrazne protisrbskú orientáciu.
„Potom máte miestne organizácie, tiež financované USA“ – vysvetlil prezident Vučič.
/ hlavnydennik /
Rusko podporí Čínu v prípade eskalácie v Taiwanskom prielive
Sergej Lavrov varoval pred zdrvujúcou reakciou v prípade napadnutia Ruska
Elon Musk varuje pred nedostatkom striebra
Umelá inteligencia: lákavé perspektívy, bublina, alebo budúce tragédie?
Európa to je už len boj medzi klanmi, elitnými skupinami, lobistami rôznych finančných skupín a nadnárodnými korporáciami
Rostislav Iščenko: Všetci, ktorí si vybrali globalizmus podľa USA, vrátane Ukrajiny a Európy, si vybrali smrť
Ako manipulátor vytvára kult osobnosti
VIDEO: Tatranská magistrála- 84km sólo cez naše najvyššie pohorie
Obrodenie védskych tradícií
Ľahké myšlienky
Veľký reset v pohybe. „Zmrazenie reálnej ekonomiky“ a „trvalý stav vojnovej pripravenosti“
Trump znovu rozpútava vesmírne preteky o Mesiac
Poľsko a Maďarsko sú ohrozené Ukrajinou, no napriek tomu sú ňou stále rozdelené
Farmári bijú na poplach: Brusel nahráva lacným dovozom, pre slovenské farmy to môže byť likvidačné
Putinova radikálna reakcia na NATO. Tisíc „muškátov“ a desať hodín pekla v Odese a Kyjeve
VIDEO: Európski daňoví poplatnící budú do roku 2034 len na úrokoch platiť Ukrajine 3 miliardy eur ročne
Meteorolog varuje: Pokud v zimě přituhne, tak to Německo nezvládne a zbytek Evropy stáhne s sebou
Putin ráno navštívil jedno z veliteľských stanovíšť ozbrojených síl, informoval Kremeľ. Prezidentovi bolo oznámené oslobodenie mesta Gulajpolu v Záporožskej oblasti a Dimitrova v DNR.
Duet európskych bojových kohútov sa rozpadá
Slobodu prejavu nepotrebujú. Prečo Nemci radšej mlčia?
zo sekcie
Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“
Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“
Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“