Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ste stále unavení? Máte problém začať nový deň? Nemôžete ráno vstať z postele? Než začnete utrácať za drahé vitamíny a minerály či potravinové doplnky na zvýšenie energie či ako začnete užívať samotné byliny, vyskúšajte tento jednoduchý recept: Počas nasledujúcich dvoch týždňov si doprajte každú noc najmenej 6 až 8 hodín neprerušovaného spánku.

Ak máte problém so spaním v dôsledku stresu alebo úzkosti, môžete skúsiť užívať pred spaním tinktúru z valeriány lekárskej a tinktúru z chmeľu, ktoré napomáhajú dobému spánku. So zaspávaním a upokojením vášho mozgu vám môže pomôcť tiež šišak bajkalský.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Možno totiž zistíte, že príčinou vašej vyčerpanosti a depresie je nedostatok spánku a nedostatočný čas, po ktorý sa vám zdajú sny a že čarovným elixírom je len dostatok zdravého spánku. Rozhodne to stojí za vyskúšanie a nič vás to nebude stáť.

Mnoho ľudí v našej kultúre je spokojných s rýchlymi prívaly energie po užívaní rôznych stimulujúcich látok, v dôsledku ktorých sa potom často cítia ešte viac napätí a vyčerpaní. Keď sme mladší, naše telo má pzoruhodnou schopnosť vytvárať si tieto zdroje energie, kedykoľvek potrebuje. Len málo pri tom myslíme na doplňovanie našich energetických rezerv a dobíjanie spotrebovanej energie. Akonáhle však začneme starnúť, začnú si tieto prudké prívaly energie vyberať svoju daň a naše vnútorné energetické rezervy sa často začnú vyčerpávať. Ľudia potom začnú byť „závislí“ na návykových látkach a aktivitách, ktoré im slúžia ako rýchly životabudič či vzpruha, a často sa nezaobídu bez stimulujúcich látok, aby ráno vôbec dokázali vstať z postele a zvládnuť nový deň. To nie je dobré, obzvlášť pokiaľ usilujete o žiarivé zdravie a dlhovekosť.

Nemusíme vyčerpať svoje energetické rezervy, ak budeme pamätať na to, aby sme doplnili a dobili energiu, ktorú sme pred tým spotrebovali. Tieto kroky sú veľmi jednoduché, ale pre mnoho ľudí je veľmi ťažké ich dodržiavať.


1. krok: Obmedzte spotrebu stimulujúcich látok. Obmedzte alebo vylúčte zo svojej stravy všetky stimulujúce látky, najmä kofeín. Kofeín obsahuje veľké množstvo alkaloidov, ktoré zaťažujú celé telo. Obzvlášť kofeín má tiež veľmi negatívne dopady na vaše nadobličky, ak ho prijímate dlhšiu dobu. Symptómy vyčerpanie nadobličiek sú takmer rovnaké ako symptómy, ktoré mnoho žien považuje za menopauzu: depresia, úzkosť, nespavosť alebo potreba neustále spať a estrémní únava. Tieto príznaky, ktoré ženy zažívajú, zvyčajne nejskou spôsobené menopauzou, ale vyčerpaním nadobličiek v dôsledku užívania veľkého množstva silných stimulujúcich látok a v dôsledku veľkého stresu.Občasný šálka kávy môže byť krásnou, povznášajúce a stimulujúce skúseností. Avšak každodenná konzumácia kávy, najmä od stredného veku, môže mať negatívny vplyv na vašu celkovú hladinu energie a vitalitu a môže vyčerpávať, a nie dopĺňať, vaše energetické rezervy.


2. krok: Doplňte svoju energiu s pomocou bylínUžívajte každý deň tie byliny, ktoré sú známe tým, že obnovujú a zvyšujú hladinu našej energie. Existuje mnoho posilňujúcich bylín, napríklad lopúch, púpava, stavikrv (fo-tich), ginkgo biloba (ginko dvojlaločné), pupočník ázijský (gotu kola), sladkého drievka, kustovnica čínska, žihľava, ovos, Sibírsky ženšen (eleuterokok) a Ivan čaj ( pozn. redakcie). Všetky vás budú nabíjať energiou, ak ich budete pravidelne užívať dlhšiu dobu.


3. krok: Posilnite svoju nervovú sústavu Sústreďte sa na podporovanie a posilňovanie svojej nervovej sústavy. Často sa cítime duševne vyčerpaní jednoducho preto, že je naša nervová sústava preťažená. Užívanie bylín, ktoré posilňujú a podporujú našu nervovú sústavu, napríklad žihľavy, ovsa alebo sibírskeho ženšenu (eleuterokok), nám prinesie pocit pokoja a uvoľnenia. Vo chvíli, keď sa prenesieme do svojho pokojného stredu, nám začne byť dostupné veľké množstvo energie. V tomto našom strede je uložená naša čchi čiže životná sila.

zdroj: z útrob internetu a múdrosť našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d