Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Udalosti, ktoré sa odohrali na Ukrajine, vniesli do každodenného života mnohých ľudí slovo, ktoré, ako sa mnohým zdalo, už bolo posypané naftalínom a zapadalo prachom na archívnych policiach. Toto slovo je fašizmus. 

Občania, uväznení v “memitizácii“ vedomia, sú pripravení veriť tomu, čo bolo dnes povedané, napriek tomu, že to, čo bolo povedané, je v rozpore s tým, s čím súhlasili včera. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Presne toto sa stalo s fašizmom. Všetci sme opakovane počuli a čítali : „na Ukrajine nie je fašizmus“, „fašizmus bol iba v Taliansku“, „v Rusku bol nastolený fašistický režim“, „Putin je fašista“, „fašizmus = komunizmus“ atď. Celú túto pestrú masu vyhlásení spája jedna vec – nedostatok jasného pochopenia.

Ak sa s bežným občanom porozprávate o fašizme, je nepravdepodobné, že bude schopný poskytnúť presnú definíciu. V skutočnosti existuje veľa definícií a je mimoriadne ťažké vybrať tú najkompletnejšiu, najmä bez toho, aby ste mali aspoň minimálne znalosti.

„Fašizmus je otvorená teroristická diktatúra najreakčnejších, najšovinistických, najimperialistickejších prvkov finančného kapitálu… Fašizmus nie je nadtriedna moc, nie je to ani moc maloburžoázie či lumpenproletariátu nad finančným kapitálom. Fašizmus je sila samotného finančného kapitálu. Je to organizácia teroristickej odvety s robotníckou triedou a revolučnou časťou roľníkov a inteligencie. Fašizmus v zahraničnej politike je šovinizmus vo svojej najhrubšej forme, ktorý pestuje zoologickú nenávisť k iným národom.“

Aby ľudia prijali myšlienky fašizmu, musia byť v depresívnom stave, či už sú to ťažké životné podmienky alebo nálady, určite sa využijú. Ľuďom sa predloží jednoduchý a zrozumiteľný obraz nepriateľa, kvôli ktorému sú v núdzi…

Spoločnosť sa nevyhnutne militarizuje, zo včerajších banditov, ktorí sa nahromadili v hustých komunitách a vykonali prevrat, sa stávajú „strážcovia revolúcie“, vládna garda, ktorá nemá nič spoločné s ozbrojenými silami, ale má nespochybniteľné právomoci a privilégiá.

Nevyhnutne vyvstáva otázka – prečo ľudia nevidia alebo nechcú vidieť, že boli oklamaní? Prečo pokorne kráčajú k okraju priepasti? Čo udržuje ľudí v poslušnosti?

Za tie roky od prvých fašistických experimentov sa svet veľmi zmenil. Technika pokročila ďaleko vpred, zatiaľ čo ľudstvo je v čoraz silnejšom duchovnom úpadku. Už to nie je o Taliansku, ani o Nemecku. Celý svet sa stal obeťou globálnych otrasov a výziev doby a na nasmerovanie ľudí správnym smerom za „svetovým finančným kapitálom“ existuje dostatočné množstvo technických prostriedkov. A šikovne ich využíva.

„Aj umenie zotročenia sa pestuje postupne,“ napísal pred polstoročím Thomas Mann.

A.Dutov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.