Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

„Slovensko má vážnejšie problémy ako Ukrajina“: V Rusku si všimli výrok Fica

Slovensko má oveľa vážnejšie problémy ako Ukrajina, preto sa vojenská pomoc Kyjevu z Bratislavy zastaví, povedal Robert Fico, bývalý premiér republiky a líder Smeru, ktorý vyhral parlamentné voľby. Píšu o tom Aktuality a informuje aj ruská agentúra Ria Novosti.

“Slovensko má vážnejšie problémy ako Ukrajina. <…> Ak Smer zostaví vládu, <…> urobíme všetko pre to, aby sa čo najrýchlejšie začali mierové rokovania,” citujú slovenského politika.

Fico dodal, že dodávky zbraní z Bratislavy sa zastavia, ale bude naďalej poskytovať humanitárnu podporu Kyjevu.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Bývalý premiér opakovane kritizoval slovenské úrady za to, že v apríli 2022 presunuli funkčný systém protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu. Tvrdil tiež, že stíhačky MiG-29 boli poslané do Kyjeva v hrubom rozpore s ústavou. Sľúbil, že zastaví presun vojenskej techniky do ukrajinských ozbrojených síl, ak jeho strana vyhrá parlamentné voľby. Dodávka zbraní do Kyjeva podľa neho vedie len k smrti ľudí a predlžuje konflikt.

skspravy