Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovensko vysiela do Francúzka príslušníkov Policajného zboru, pomôžu pri zabezpečení verejného poriadku počas priebehu Letných olympijských a paraolympijských hier Paríž 2024

Slovensko vyslalo do Francúzska prvých troch príslušníkov Policajného zboru služobnej kynológie. Z dôvodu komfortu pre služobné psy sa rozhodli pre prepravu špeciálne upravenými terénnymi vozidlami typu pick-up Toyota Hilux. Špeciálna úprava vozidiel umožňuje monitorovanie teploty v priestore psa. V boxoch je kamerový systém a psovod môže psa sledovať na samostatnom monitore. Ďalších 11 príslušníkov Policajného zboru hliadkovej služby odchádza do Francúzska letecky. Vyprevádzali ich minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok, prezident Policajného zboru Ľubomír Solák aviceprezident Policajného zboru pre vnútorný poriadok a bezpečnosť Rastislav Polakovič.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Policajný zbor zareagoval na požiadavku Francúzskao vyslanie dvadsiatich štyroch príslušníkov Policajného zboru, ktorí budú zaradení do hliadkovej služby, rozdelení na dva turnusy a vyslanie siedmich príslušníkov Policajného zboru služobnej kynológie rozdelený na tri turnusy. Slovenskí policajti pomôžu pri zabezpečení verejného poriadku počas priebehu XXXIII. Letných olympijských a paraolympijských hier Paríž 2024 vo Francúzku, ktoré sa budú konať v termíne od 11. júla do 09. septembra 2024.

Turnusy slovenských policajtov

Prvý turnus 3 príslušníkov PZ služobnej kynológie so služobnými psami Eva Polícia Slovakia, ACO Polícia Slovakia a Forest Fenomenal Slovakia, ktorí sú špecialistami na vyhľadávanie výbušnín, zotrvajú vo výkone služby vo Francúzsku od 10. júla do 28. júla 2024. Ďalších jedenásť príslušníkov Policajného zboru sa vráti späť na Slovensko 11. augusta 2024. 

„Olympijské hry boli v histórii vždy obdobím pokoja a mieru,bohužiaľ dnes bezpečnostná situácia vo svete nie je pokojná ani mierová a preto vaša misia bude nesmierne dôležitá . Chcem vám popriať veľa šťastia a bezpečia na vašej bezpečnostnej misii. Verím, že sa vám podarí reprezentovať Slovensko minimálne tak dobre, ako nás budú reprezentovať naši olympionici. Touto cestou vám chcem vopred poďakovať za vašu prácu a verím, že bude všetko zabezpečené tak, aby bezpečnosť, bola garantovaná pre všetkých, športovcov, organizátorov a pre každého jedného fanúšika,“ povedal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

Dôležité činnosti

Vyslaniu predchádzalo veľa dôležitých činností začínajúc výberom skúsených a jazykovo zdatných policajtov,pokračujúc logistickým zabezpečením, informovaním o situácii a povinnostiach, ktoré budú plniť v spolupráci s príslušníkmi francúzskej polície.

„Dávajte si na seba pozor, pomáhajte si navzájom, miera nebezpečnosti vo svete je vysoká, želám vám veľa šťastia a bezpečný návrat,“ povedal prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.

/ ereport.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.