Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

V slovanských rozprávkach nie sú žiadne prechodné príbehy, náhodné veci a náhodné postavy. Hrdinovia rozprávky nejdú svojou cestou sami, sprevádzajú ich čarovné predmety a pomocníci – to sú určité funkcie, stavy, symboly, s ktorými sú hlavní hrdinovia ovplyvnení.

Magické predmety môžu odhaliť vnútorné zdroje a ukázať sily, ktoré budú s hrdinom v ťažkých situáciách a pomôžu mu.

-Napríklad magická košeľa je predmet, ktorý robí svojho nositeľa nezraniteľným. Toto je dar od predkov. Niet divu, že sa hovorí: „Narodil som sa v košeli.“

To je bezpečnosť v prostredí, energia a osobnosť, ktorú si na seba dáte.

-Červené čižmy a červený klobúk v rozprávkach sú symbolom spoločenského postavenia, uznania medzi ľuďmi. Červená – najkrajšia, najjasnejšia, najslávnostnejšia farba. Obliecť si červený kaftan v rozprávke znamená stať sa váženou osobou, uznávanou v spoločnosti. 

-Šperk na hlave je potvrdením stavu rozumnosti a uznania vo vonkajšom svete. O tom, že hrdinka chce byť videná.

-Magické zrkadlo je potvrdením vlastnej krásy a postavenia vo vnútornom svete.

-Šatky, oblečenie a hrebeň…Tieto veci slovanských rozprávok sú ich vlastné zdroje, schopnosti a možnosti. Spravidla ide o dary zo ženskej línie rodiny, zručnosti, ktoré matka učí svoje dieťa. Cez šaty a hrebeň sa môžu prenášať aj liečiteľské poznatky nahromadené v rodine.

-Ísť do kúpeľa pre slovanského človeka nebolo len umývanie, bol to celý obrad obnovy duše a ducha očistením a naplnením. Prostredníctvom interakcie so všetkými prvkami.

Cestou vyrastajú hrdinovia rozprávok. Často sú opísané udalosti, ktoré pomáhajú hlavným postavám zostať v tom odvážni, prejsť ťažkosťami, poraziť príšery.

Čítajte deťom ľudové rozprávky, majú rôzne posolstvá.

Rozhodnite spolu o dôležitosti a nevyhnutnosti mágie podľa situácie. Vysvetlite tajomstvá predkov jednoduchým, zrozumiteľným jazykom.

Učte dobre. 

Na základe knihy Svetlany Patrushevovej “Archetypy v rozprávkach”

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: