Spravodajský portál Seznam správy prišiel s konšpiráciou okolo plánovanej cesty českého ministra vnútra Jana Hamáčka.

Český vicepremiér a minister vnútra Jan Hamáček by mal podať demisiu, znie z radov opozície potom, čo portál Seznam správy prišiel s informáciou, že politik chcel ututlať škandál okolo výbuchu vo Vrběticiach. To mal byť aj skutočný dôvod jeho plánovanej cesty do Moskvy, kde podľa jedného svedectva chcel výmenou za to získať pre Česko milión dávok vakcíny Sputnik V.
Seznam správy sa pri tom odvoláva na schôdzku z 15. apríla, na ktorú Hamáček pozval viacerých vysokopostavených predstaviteľov Česka a kde mal tento svoj plán predostrieť. Portál tvrdí, že informácie má práve od viacerých účastníkov stretnutia.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Podľa Seznam správy čelí Hamáček podozreniu, že o účele cesty do Moskvy nehovoril pravdu – že teda nešlo o politickú kamufláž pred oznámením, že za výbuchy vo Vrběticiach môže ruská rozviedka. Český minister vnútra však obvinenia odmieta, označil ich za nezmysel.
Dankova úloha
Hamáček v tej dobe prevzal po odvolanom Tomášovi Petříčkovi české ministerstvo zahraničia a prejavil širšie medzinárodnopolitické ambície. Naznačil totiž tiež, že by sa v Prahe uskutočnil vrcholný politický summit prezidenta USA Joea Bidena a jeho ruského kolegu Vladimira Putina.
Hamáček chcel podľa portálu Rusom ponúknuť nasledovný obchod: V Česku bude kauza potichu ututlaná, Rusi výmenou za to dodajú milión Sputnikov a Putin sa v Prahe stretne s Bidenom.
Mal si preto dohadovať schôdzky s vysokopostavenými Rusmi, ktorí majú blízko k Putinovi. A práve s tým mu mal pomôcť predseda SNS a bývalý šéf slovenského parlamentu Andrej Danko, ktorý mal byť účastníkom plánovanej cesty do Moskvy. Ten mal Hamáčkovi vybaviť stretnutie so šéfom Štátnej dumy Viačeslavom Volodinom, o ktorom dlhodobo vyhlasuje, že je to jeho osobný priateľ.
Danko sa teraz už k svojej úlohe nechcel vracať. „Riešte to vy doma, vtiahli ste nás do nepríjemnej situácie. Čo bolo, je jedno. Máte pred voľbami a nebudem sa zúčastňovať politických hier,“ odpísal portálu Seznam správy na otázku, ako vysvetlil situáciu Volodinovi. Zároveň však načrtnutý scenár s Volodinom nepoprel.
Kritika z opozície
Na správu začala kriticky reagovať česká politická scéna. „Minister vnútra Jan Hamáček je vo vážnom podozrení, že chcel predať našu národnú bezpečnosť za milión dávok neoverenej vakcíny. Je to neuveriteľné, týmto spôsobom ohrozovať našu bezpečnosť, dôveryhodnosť a znížiť sa k takému odpornému ,obchodu‘,“ uviedol predseda ODS Petr Fiala.
„Jan Hamáček by mal hneď rezignovať, nemôže viesť ministerstvo, ktoré je zodpovedné za bezpečnosť ľudí. On naopak bezpečnosť občanov priamo ohrozuje,“ dodal.
Zdroj: hnonline.sk
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Inšpektori stiahli obľúbené kurčatá, chemická stopa v mäse
VIDEO: Iránsky konflikt vstúpil do najnebezpečnejšej fázy.
VIDEO: O najväčšom ropnom šoku v histórii, o tom, ako sa energetická situácia vo svete kvôli americko-izraelskej vojne proti Iránu navždy zmenila, a o fatálnych dopadoch vojenského konfliktu na petrodolár
Michal Bartek: Slovenské médiá prerazili dno, toto už je naozaj za čiarou
VIDEO: „Michal Šimečka a jeho rodina sú hlboko zainteresovaní do podvodu obrovského rozsahu, o ktorom ešte stále nič nevieme,“ vyhlásil Robert Fico. „To, čo je vonku, sú možno len tri percentá,“ dodal premiér
Vakcína proti „hnedému moru“
VIDEO: Pacient Matovič & hlúpy Šimečka alebo o katastrofálnom stave slovenskej opozície, ktorá chce vládnuť Slovensku
VIDEO: Michal Šimečka vracia úder Robertovi Ficovi a hovorí o premiérovej príživníckej rodine, ktorá zarába na štáte
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Skutočný dôvod plánovanej cesty Hamáčka s Dankom do Moskvy mal byť dodávka vakcíny Sputnik výmenou za ututlanie kauzy výbuchu vo Vrběticiach
Skutočný dôvod plánovanej cesty Hamáčka s Dankom do Moskvy mal byť dodávka vakcíny Sputnik výmenou za ututlanie kauzy výbuchu vo Vrběticiach
Skutočný dôvod plánovanej cesty Hamáčka s Dankom do Moskvy mal byť dodávka vakcíny Sputnik výmenou za ututlanie kauzy výbuchu vo Vrběticiach