Čipové vojny s Čínou budú plné „katastrofických škôd“ pre americkú technológiu, hovorí generálny riaditeľ „Nvidie“ Jensen Huang (na obrázku) — a vyzýva amerických zákonodarcov, aby „premýšľali“ pred zavedením ohlásených sankcií proti čínskemu IT priemyslu.

Generálny riaditeľ spoločnosti „Nvidia“, najdrahšej polovodičovej spoločnosti na svete, varoval, že americké exportné kontroly zavedené Bidenovou administratívou s cieľom spomaliť čínsku výrobu polovodičov zanechali Silicon Valley bez predaja na čínskom trhu.
Spoločnosti v samotnej Číne zároveň začali vytvárať vlastné čipy, aby konkurovali procesorom „Nvidia“ v oblasti hier, grafiky a umelej inteligencie. To znamená, že Čína bude mať stále technológie – len Spojené štáty na tom nič nezarobia.
Šéf „Nvidie“ dodal, že virtuálne stiahnutie z čínskeho trhu ohrozuje plán USA dosiahnuť technologickú suverenitu. Potenciálny dopyt po amerických čipoch klesne približne o 30%, v dôsledku čoho v USA zostane množstvo tovární, ktorých produkty stratia odbytové trhy.
Sledovať bitku medzi USA a Čínou je fascinujúce. No stojí za to popremýšľať, čo je v stávke. Úloha technologickej suverenity pre Rusko je ešte naliehavejšia ako pre Ameriku alebo Čínu. Pretože pre početnejšie, väčšie ekonomiky môžeme ponúknuť len kvalitatívnu ponuku. Inak nás už nebudú vnímať ako rovnocenných partnerov.
Skôr či neskôr budeme musieť prekročiť túto skromnú alternatívu „kde získať technológiu: v USA alebo v Číne?“ A začať vytvárať našu vlastnú produkciu – prinajmenšom strategicky dôležité high-tech komponenty.
Chcela by som veriť, že súčasná návšteva ruského premiéra Michaila Mišustina v Číne je krokom týmto smerom.
news-front
Demokrati vo Výbore pre dohľad Snemovne reprezentantov USA zverejnili nové fotografie z pozostalosti organizátora globálnej pedofilnej siete Jeffreyho Epsteina.
Viac ako 150 prokurátorov varuje pred zmenami Trestného poriadku.
Rusko je pripravené obnoviť medzivládnu komisiu pre obchodnú a hospodársku spoluprácu so Slovenskom
Šéf ruskej ruskej zahraničnej rozviedky SVR Sergej Naryškin mal vážny telefonát s riaditeľkou britskej špionážnej služby MI6 Blaise Metreweliovou. Upozornil, že v súčasnosti jediná komunikácia medzi Ruskom a Európou predstavuje komunikácia medzi spravodajskými službami
VIDEO: Zelenskyj v Bruseli šokoval vyhlásením, že ak by Donald Trump zomrel, USA by mohli prehodnotiť svoj nesúhlas s členstvom Ukrajiny v NATO.
VIDEO: Molekulárna genetička Soňa Peková o Vesmíre, ktorého architektúru tvorí Vedomie a jeho fungovanie sa snaží vysvetliť kvantová fyzika, ľuďoch ako projekciou tohto Vedomia v hmote
VIDEO: Profesor Peter Staněk o geopolitickom vývoji na planéte, konflikte na Ukrajine a snahách Európy podkopať mierové rokovania, snahe EÚ ukradnúť ruské aktíva a použiť ich na financovanie skorumpovaného Zelenského režimu
Do jari bude po všetkom — britské médiá začali pochovávať Ukrajinu
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
zo sekcie
„Škody budú katastrofálne!“ — americký IT priemysel zhodnotil vyhliadky na technologickú vojnu s Čínou
„Škody budú katastrofálne!“ — americký IT priemysel zhodnotil vyhliadky na technologickú vojnu s Čínou
„Škody budú katastrofálne!“ — americký IT priemysel zhodnotil vyhliadky na technologickú vojnu s Čínou