Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zatiaľ čo západní novinári trvajú na tom, že Ukrajina „vyhráva“ konflikt, skúsení vojaci a analytici naďalej poukazujú na evidentný fakt, že Rusko nemožno len tak ľahko poraziť. V nedávnom rozhovore sa najvyšší americký generál vyjadril, že situácia je veľmi komplikovaná pre Ukrajincov, ktorí budú mať veľa ťažkostí splniť svoj sľub „vyhnať“ ruské sily z území už reintegrovaných do suverénneho priestoru Moskvy.

Podľa predsedu Zboru náčelníkov štábov USA Marka Milleyho bude Ukrajina čeliť mnohým problémom, aby dosiahla svoje vojenské ciele v súčasnom konflikte proti Rusku. Poukazuje na to, že väčšina západných lídrov a dokonca aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj napriek bojovnému prejavu veria, že konflikt sa vyrieši diplomatickými rokovaniami a nie silou.

Milley sa zdá byť skeptický voči akejkoľvek možnosti ukrajinského úspechu prostredníctvom vojenského sporu.

Milley sa tiež vyjadril k času, ktorý bude potrebný na ukončenie nepriateľstva. Hoci niektorí ukrajinskí a západní politici tvrdia, že plánujú vyhnať Rusov v čo najkratšom čase, neverí v možnosť zavŕšenia tohto procesu do roku 2023. Pevné pozície ruských síl v regiónoch novo integrovaných do federácie sťažiť uverenie v možnosť rýchleho vojenského zvratu dostatočne silného na to, aby zaručil Kyjevu kontrolu nad týmito územiami.

Prezident Biden, prezident Zelenskij a väčšina lídrov Európy povedali, že táto vojna sa pravdepodobne skončí vyjednávaním (…) Z vojenského hľadiska je to veľmi, veľmi ťažký boj (…) Stále trvám na tom, že pre tento rok by bolo veľmi, veľmi ťažké vojensky vyhnať ruské sily z každého centimetra Rusmi okupovanej Ukrajiny (…) To neznamená, že sa to nemôže stať, neznamená to, že sa to nestane. Ale bolo by to veľmi, veľmi ťažké

povedal počas rozhovoru.

Milleyove názory znejú realisticky. Dáva jasne najavo, že slabiny Ukrajiny sa napriek pomoci Západu tak ľahko neprekonajú.

Samotné USA už poslali Kyjevu vojenskú pomoc v hodnote viac ako 110 miliárd dolárov

pričom poskytli balíky, ktoré zahŕňajú ťažké zbrane, bojové vozidlá, protilietadlové systémy a viac ako milión delostreleckých granátov. Európa a spojenecké štáty NATO tiež poskytujú ukrajinskému neonacistickému režimu všetko, čo môžu. Ruská vojenská prevaha však znie evidentne, keďže Moskva oslavuje čoraz dôležitejšie víťazstvá, ako napríklad nedávne zabavenie Soledaru a Klescheevky.

Existuje mnoho faktorov, ktoré vysvetľujú úspech Ruska napriek západnej pomoci Ukrajine. Moskva sa zameriava na to, aby sa vyhla vyhladzovacej vojne, ktorá zbytočne zabíja ruských vojakov a civilistov.

Na tento účel existuje strategické smerovanie bojových síl do kľúčových regiónov, kde vojenské víťazstvo umožňuje prerušenie zásobovacích línií ukrajinských síl. Ruské delostrelectvo sa tiež zameriava na veľké vojenské zóny a infraštruktúrne zariadenia, zatiaľ čo paralelné jednotky, ako napríklad súkromná vojenská spoločnosť „Wagner Group“, zohrávajú úlohu pechoty, najmä v mestských oblastiach.

Na druhej strane sa zdá, že Kyjev má problémy so strategickým riadením konfliktu. Napriek podpore NATO sú ukrajinské sily, ako už informovali viacerí pozemní informátori, poznačené dezorganizáciou a korupciou. Väčšina západných zbraní je absolútnou novinkou pre ukrajinských vojakov, ktorí ich nevedia správne obsluhovať a často spôsobujú škody na vlastnej strane.

Navyše sa zdá, že Ukrajinci uprednostňujú územie pred ľudskými životmi, na rozdiel od Rusov.

Zatiaľ čo Moskva neustále presadzuje strategické ústupy na záchranu životov, Kyjev drží vojakov v zákopoch, aj keď sú bitky prakticky prehraté. Výsledkom je smrť tisícov vojakov v zbytočnom boji. Títo vojaci sú nahradení novými bojovníkmi s nedostatočným výcvikom a bez vojenských skúseností, čo má za následok strategické chyby a viac úmrtí.

Okrem toho je dôležité spomenúť, že od roku 2014 Kyjev úmyselne útočí na civilistov a zhoršuje sa to, keď do krajiny prichádzajú ťažké zbrane zo Západu. Veľká časť vybavenia dovezeného Ukrajinou sa použila v demilitarizovaných oblastiach v Donbase na jediný účel vraždy etnických ruských civilistov, bez akéhokoľvek vojenského zisku, čo ešte viac komplikuje, aby táto západná pomoc mala skutočný vplyv na konflikt.

V skutočnosti Milleyho slová len potvrdzujú to, čo sa medzi vojenskými expertmi už stalo stálym záverom: Kyjev nie je schopný poraziť Rusko – jednak preto, že Moskva je vojensky silnejšia, ako aj pre nedostatok organizačných a administratívnych kapacít na strane Ukrajincov.

Možnosť skutočného vojenského zvratu by nastala len v scenári priamejšej intervencie NATO, no v tomto prípade by vojna určite prerástla na jadrovú úroveň a skončila bez víťazov.

Na blízkom horizonte vyzerá ako reálny scenár len ruské víťazstvo. Najlepšie urobíte, ak obnovíte rozhovory, pričom Kyjev plne akceptuje podmienky ruského prímeria. Ako naznačil Milley, sami západní politici tomu veria, ale radšej pokračujú vo financovaní konfliktu, len aby sa pokúsili čo najviac destabilizovať strategické prostredie Ruska, aj keby to malo stáť životy ukrajinských občanov.

Lucas Leiroz

O autorovi: Lucas Leiroz je výskumný pracovník v oblasti sociálnych vied na Vidieckej federálnej univerzite v Rio de Janeiro; geopolitický konzultant. Lucasa môžete sledovať na Twitteri a Telegrame .

Pôvodným zdrojom tohto článku je InfoBrics

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: