Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šimkovičová má dosť opozičnej šikany a reaguje: Za konanie eurokomisie voči SR nesú plnú zodpovednosť Heger s Ódorom!

Na snímke ministerka kultúry SR Martina Šimkovièová (nominantka SNS) poèas mimoriadnej schôdze k odvolávaniu ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka 23. novembra 2023 v Bratislave. Rokovanie iniciovala opozícia. FOTO TASR - Martin Baumann

Ministerstvo kultúry SR sa striktne ohradzuje voči medializovaným informáciám, že „Európska komisia rieši ministerkino meškanie“.

Tieto informácie sú účelové a zavádzajúce. Faktom je, že Európska komisia začala voči Slovenskej republike konanie z dôvodu neplnenia povinností z 19. októbra 2022. Tie si nesplnili predchádzajúce vlády Eduarda Hegera a Ľudovíta Ódora, kedy rezort kultúry viedli Natália Milanová a Silvia Hroncová.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Šimkovičová má dosť opozičnej šikany a reaguje:

Novela zákona o mediálnych službách, ktorou sa mal implementovať Akt o digitálnych službách do slovenského právneho poriadku, bola predložená ako poslanecký návrh zákona ešte za minulej vlády. Konkrétne ju predkladali Dominik Drdula a Miroslav Kollár. Do Národnej rady Slovenskej republiky bol zákon doručený 14. apríla 2023, pričom bol prerokovaný na 94. schôdzi dňa 15. júna 2023. Avšak poslanci predmetný návrh v prvom čítaní neschválili a parlament v rokovaní o návrhu zákona nepokračoval.

V zmysle platného rokovacieho poriadku platí, že ak Národná rada SR návrh zákona neschválila, nový návrh zákona v tej istej veci je možné podať najskôr šesť mesiacov odo dňa neschválenia návrhu zákona. Z uvedeného jasne vyplýva, že za status quo, a teda konanie Európskej komisie nesú plnú zodpovednosť vlády Eduarda Hegera, Ľudovíta Ódora a exministerky Natália Milanová a Silvia Hroncová.

Ministerstvo kultúry SR pod vedením Martiny Šimkovičovej teda konalo v tejto veci hneď, ako to bolo možné. S ohľadom na vyššie uvedenú šesťmesačnú lehotu, ako aj s ohľadom na dôležitosť predkladanej právnej úpravy však bolo žiaduce, aby sa k nej mohla vyjadriť aj odborná verejnosť. Po ukončení medzirezortného pripomienkového konania, bol materiál na žiadosť ministerky kultúry zaradený v marci na rokovanie legislatívnej rady vlády. Z nej vyplynulo niekoľko zásadných pripomienok, ktoré bol rezort ako predkladateľ povinný zapracovať. Následne sa ním opätovne zaoberala legislatívna rada vlády v máji. A materiál bol zaradený na rokovanie vlády.

Skrátené legislatívne konanie

Schválený bol 22. mája 2024 aj spolu s návrhom na skrátené legislatívne konanie. V tejto súvislosti je podstatné je, aby bol Národnou radou Slovenskej republiky schválený na júnovej schôdzi. V súvislosti s neprítomnosťou ministerky kultúry ako predkladateľky na schôdzi, došlo iba ku komunikačnej chybe, avšak z pohľadu účinnosti zákona, nerozhoduje konkrétny deň júnovej schôdze, na ktorej bude schválený.

Ministerka sa ostro ohradzuje voči opozičnej šikane

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová nemieni komunikovať svoju dlhodobo plánovanú súkromnú cestu. Ostro sa ohradzuje voči šikane opozície ako aj niektorých médií. Je skutočne na pováženie, či takýmto spôsobom kontrolujú aj výkon poslaneckých mandátov opozície, alebo opäť raz len uplatňujú dvojaký meter.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.