Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Sen šéfa Klubu 500: Vláda, pandemická komisia a premiérov štáb rozhodli, že už nebude celoplošné testovanie ani lockdown

02.12.2020

Predseda Klubu 500 sa vo svojom fejtóne podelil o myšlienky, ktoré v ňom vzbudil jeden obyčajný sen.

Vážené dámy, vážení páni a všetci, ktorí sledujete situáciu, v ktorej sa nachádza Slovenská republika dnes,

sme svedkami informácií, ktoré sa k nám dostanú rôznymi formami, prostredníctvom printových médií, internetu, tlačových besied, atď.

Rád by som sa s vami podelil o moje myšlienky, ktoré vo mne vzbudil jeden obyčajný sen. Neviem, či to bola predzvesť chystaných zmien, o akých som sníval alebo jednoducho bezvýznamný sen.

Snívalo sa mi, že ráno, keď som prišiel do práce, po dlhej dobe ma obklopilo množstvo dobrých správ. Prvou bolo, že naša vláda, pandemická komisia a štáb ľudí, ktorý spolupracuje s predsedom vlády, rozhodli, že už nebude celoplošné testovanie, ale naopak, vláda využije dva návrhy, ako vyjsť z tejto pandemickej situácie. Jeden bol z dielne ministra zdravotníctva a druhý z dielne ministra hospodárstva. Išlo o ucelený materiál, v ktorom boli stručné a jasné pokyny pre občanov, ako budeme ďalej postupovať v boji s pandémiou a nebudeme vystavovaní zbytočným stresom.

V mojom sne sa zhodli všetci tí, ktorí riadia Slovensko, hlavne vláda dala jasne najavo, že nepripustí vyhlásenie lockdownu. Znamenalo by to totiž okrem iného aj zatvorenie fabrík. Uvedomili si, že to nie je možné, hlavne v zimnom období. Odstaviť malú s.r.o, reštauráciu či hotel je možné, ale odstaviť fabriku, ktorá zamestnáva stovky, dokonca tisícky ľudí, možné bez obrovských následkov nie je ani na dva – tri týždne. Znamenalo by to katastrofálne dopady, najmä pri jej opätovnom štarte. Po odstávke hrozí zamrznutie potrubí a aj obnova niektorých technológií je takmer nemožná. Ak sa zastaví výroba v sklárskej firme či v chemickej prevádzke, následkom by bolo opätovne ich dostávať do chodu aj nasledujúceho pol roka. Znamenalo by to pre firmy neplnenie záväzkov voči odberateľom a dnes ich, chvála Bohu, máme dosť z európskeho i svetového trhu. Sankcie za neplnenie záväzkov by tiež znamenali likvidáciu firiem.

Snívalo sa mi, že predseda vlády prisľúbil na tlačovej konferencii, že začne komunikovať s vedením veľkých podnikov a z toho vyplynulo, že pochopil a jeho ľudia mu potvrdili, že taká komunikácia je nevyhnutná. Pán premiér v mojom sne vyhlásil, že si nemusíme sľubovať lásku, ale dohodneme sa na forme spolupráce, aby sme prežili pandémiu s čo najmenšou ujmou do obdobia, kedy budú k dispozícii očkovacie séra.

Snívalo sa mi, že rodiny, v ktorých aj obidvaja rodičia sedia doma, pretože v dôsledku COVID-19 prišli o prácu, dostali novú príležitosť zarobiť si a plniť si prípadné záväzky voči bankám za úvery, hypotéky.

Snívalo sa mi, že koalícia sa dohodla na komunikácii. Pochopiteľne, nemôžu rozhodovať všetci a ten, kto má právo vládnuť, to je vláda. Vo sne som videl, že táto vláda chce v pláne obnovy až do roku 2030 riešiť opatrenia, ktoré posunú Slovensko vyššie, vzrastie životná úroveň a staneme sa naozaj prosperujúcou krajinou.

V mojom sne sa študenti vrátili do škôl, našli sa opatrenia, aby učitelia mohli učiť a neboli vystavení hrozbe ochorenia. Vláda vyplatila všetkým, ktorí sa podieľali na boji s koronakrízou financie, hlavne zdravotníkom, lekárom, ostatnému personálu v zdravotníckych zariadeniach. Dokonca v tom mojom sne vláda rozhodla, že sa nebude zaoberať riešením súdnej mapy. Je totiž na zváženie, či práve teraz je akútne redukovať dvadsaťdva súdov na základe neprediskutovaného návrhu. Aj v okrese Brezno zostal Okresný súd a pani ministerka spravodlivosti uznala, že od občanov žijúcich v šiestom najrozľahlejšom okrese nemôže nikto žiadať, aby cestovali za výkonom súdnej moci do Banskej Bystrice. Navyše, náš okres má najhoršie cestné komunikácie a veľmi hustú cestnú premávku.

V mojom sne som videl diaľničné prepojenie Banskej Bystrice s Ružomberkom a tak aj Bratislavy s Košicami, ako to navrhovalo ministerstvo dopravy. Snívalo sa mi, že vláda rozhodla sprísniť vykazovanie úmrtí a rozlišovať úmrtia na COVID-19 a s COVID-19 a že zdravotnícke zariadenia sa konečne začali starať aj o pacientov, ktorí mesiace čakajú na operácie s inými diagnózami. Aj tristo miliónov eur, ktoré mali byť použité na reformu súdnictva, v mojom sne vláda použila na vybavenie nemocníc.

Vážené dámy, vážení páni,

ráno, keď som sa zobudil poriadne spotený, mal som rôznorodé pocity. Nedokázal som definovať, či môj sen znamená predzvesť lepších časov na Slovensku alebo to bol len zúfalý sen volajúceho na púšti.

Viem však, že si úprimne prajem, aby sa to, čo sa mi snívalo, stalo realitou. Všetkým tým, ktorí riadia túto krajinu, prajem veľmi dobré zdravie, aby dokázali vysnívané veci splniť alebo zrealizovať ešte lepšie!

Vladimír Soták, predseda Klubu 500

Zdroj: europskenoviny.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: