Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Investori v súčasnosti už nekupujú to, čo sa im súkromný bankový kartel Federálneho rezervného systému (Americká centrálna banka – FED) snaží predať (štátne dlhopisy).

Inflácia naďalej buráca, rovnako ako ceny zlata, bitcoinov a iných aktív nepodliehajúcich znehodnocovaniu nekrytej meny. Ceny týchto aktív naďalej prekonávajú čoraz bezcennejšie americké papierové doláre.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zlato balansuje na historickom maxime, rovnako ako bitcoin. Medzitým americký dolár už nie je taký populárny ako kedysi.

Americký akciový trh na čele s firmou Nvidia (výrobca čipov) a niekoľkými ďalšími akciami tiež osciluje na historickom maxime, zatiaľ čo zvyšok trhu klesá. To všetko v kombinácii s neustále rastúcou infláciou poukazuje na blížiaci sa krach menového systému USA, najmä preto, že Federálny rezervný systém ešte ani len nezačal znižovať úrokové sadzby.

(Poznámka: Pri znižovaní úrokových mier zlato zvyčajne rastie, lebo sa pre investorov stáva atraktívnejšie ako nízko úročené vklady v bankách alebo štátne dlhopisy.)

Už mesiace počúvame, ako je americká ekonomika v trende „mäkkého pristátia“ a „deflačného“ trendu, no čísla, rovnako ako správanie investorov na rôznych trhoch, hovoria iný príbeh.

Spoločnosť Breakevens, ktorá meria nálady trhov ohľadne miery inflácie, zaznamenáva jej nárast. To znamená, že takmer všetky ukazovatele poukazujú na to, že investori už neveria tomu, čo hovorí Federálny rezervný systém. To samo osebe je znamením blížiacej sa udalosti čiernej labute (extrémne dramatickej udalosti na finančných trhoch).

(Súvisiace: V januári sme informovali, že investori sa viac presúvajú k aktívam „bezpečného prístavu“, ako sú zlato a dlhopisy, a nie nekryté štátne meny.)

S americkým prezidentom Bidenom to vyzerá zle

Všetko, čo sa momentálne deje na trhoch, je zlou správou pre prezidenta Bidena. S tým, ako sa veci vyvíjajú, jeho znovuzvolenie pravdepodobne nepôjde podľa plánu.

Takzvaná „šťava“ z minuloročného masívneho uvoľnovania finančných podmienok vyprcháva v najhoršom možnom čase. Za predpokladu, že mocní nedokážu udržať finančný domček z karát v zmanipulovanom stave ešte o niečo dlhšie, bude skorá ekonomická katastrofa nevyhnutná.

„A pripomíname, že FED je úplne apolitický a nikdy by neznížil úrokové sadzby vo volebnom roku, len aby sa zapáčil voličom tvárou v tvár rastúcej inflácii a rekordne vysokým cenám akcií… Správne?“ zavtipkoval portál Zero Hedge o aktuálnej situácii.

Majte na pamäti, že len o niekoľko dní, teda 11. marca 2024, vyprší platnosť opatrení na ochranu bánk, ktoré boli zavedené minulý rok po páde Silicon Valley Bank (SVB), Signature Bank a niekoľkých ďalších. Čo sa stane potom?

„Niečo sa zlomí,“ komentoval niekto na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) o tom, čo si myslí, že bude nasledovať.

„Najskôr to musia prestať nazývať infláciou,“ napísal ďalší. „Inflácia navodzuje pocit, že ide o problém ponuky a dopytu. Toto je však čisté znehodnotenie meny (devalvácia). Jeden bilión dolárov sa každých 100 dní pridáva k celkovému štátnemu dlhu 34 biliónov dolárov, spolu s tonou krátkodobých dlhov, ktoré sa musia tento rok splatiť.“

Niekto iný dodal: „Keďže FED, napriek tomu, že je súkromný, pôsobí ako hovorca vlády, jeho guvernéri by mali byť obesení za to, že nehovorili pravdu o tlačení peňazí a nekontrolovanom míňaní.“

„Powell (šéf Federálneho rezervného systému) je rovnaký ako ostatní pred ním,“ dodal tento človek.

Ďalší si spomenul, ako kariérna zločinkyňa a politička Nancy Pelosiová (bývalá predsedkyňa amerického kongresu) kúpila kúpne opcie pre Nvidiu v novembri tesne pred prudkým nárastom ceny akcií, z čoho mala ona a jej zločinecký manžel zisky vo výške miliónov dolárov.

„Myslím si, že nás naozaj zatiahnu do vojny,“ povedal ďalší komentátor, pričom zdôraznil osvedčenú a pravdivú príručku tieňovej vlády priviesť svet do vojny pred hroziacim ekonomickým krachom.

„Naozaj si začínam myslieť, že sa stane niečo nemysliteľné. USA nemajú z tejto finančnej situácie žiadne východisko a impérium nemožno udržať.“

AUTOR: Ethan Huff

ZDROJ

Spracoval: Badatel.net

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d