Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

„To, čo sa dá vydržať niekoľko týždňov, sa nedá vydržať mesiace a roky,“ povedal pre Plus 7 dní bývalý sudca Ústavného súdu Ján Drgonec. Problém vidí najmä v intenzite opatrení na Slovensku. Rúška považuje za prostriedok ovládania masy.

Podanie na medzinárodnom súde v Haagu

Emeritný sudca sa v prvom rade pre portál Plus 7 dní rozhovoril o podaní v Haagu, ktoré pripravila skupina slovenských právnikov. Tí napadli práve protipandemické opatrenia na Slovensku. Drgonec vysvetľuje: „Napadnuté je práve rúškovanie. K právnikom a lekárom na strane žalobcov sa pridali vojaci z armády Slovenskej republiky. Vojaci predkladajú súdu argumentáciu, že rúškovanie je v skutočnosti vojenská operácia, ktorá obmedzuje prívod kyslíka do mozgu, znižuje jeho výkonnosť a tak uľahčuje ovládanie človeka. Vláda SR takto s najväčším pokojom používa bojové metódy proti vlastnému obyvateľstvu,“ hovorí bývalý sudca úplne na rovinu.

„Haag to prijal na konanie, ale koľko bude trvať proces do vyhlásenia rozsudku, si netrúfam odhadnúť. Súbežne prebieha niekoľko konaní proti iným štátom. Začalo sa to v marci žalobou proti Izraelu, ďalej je tam spoločné konanie proti Dánsku a Nórsku. Ku konaniu proti Slovenskej republike SR sa pridalo Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Česko. Takže máme minimálne tri konania, ktoré si myslím, že dajú sudcom v Haagu poriadne zabrať. Preto si netrúfam odhadnúť, kedy rozhodnú,“ vysvetlil ďalej.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

PCR testy sú nespoľahlivé

Doc. JUDr. Drgnec, DrSc. sa následne púšťa do vysvetlenia, v čom je podľa neho najväčší problém pri opatreniach. Je to podľa neho predovšetkým v miere intenzity nerozumu vlád v rôznych štátoch. „Napríklad o PCR testoch je zverejnené, že ich spôsobilosť ustáliť, či je človek ozaj chorý alebo zdravý, je tri percentá. Iba tri percentá! V USA zastavili schvaľovacie konanie pre používanie PCR testov. V Portugalsku správny súd rozhodol, že trojpercentná účinnosť testu je príliš nízka, aby sa podľa jeho výsledku obmedzovala ľuďom osobná sloboda.

Na Slovensku zbavujú občanov slobody

Na Slovensku nás všetkých ženú na PCR testy. Spravidla na vlastné náklady testovaných, čo môže byť hlavný dôvod pre PCR testovanie. Ak máte smolu, tak aj ďalej do karantény alebo izolácie. Čo na tom, že vás tak zbavujú osobnej slobody, dokonca aj vtedy, ak ste zdravý ako rybička. PCR test ukazuje opak. Čo test ukazuje, to je posvätné,“ vysvetľuje právnik.

Na záver Ján Drgonec vysvetlil, v čom sú opatrenia na Slovensku neúnosné. „To, čo sa trebárs v Rumunsku realizovalo v rámci núdzového stavu asi za 50 dní, to sa na Slovensku nasadzuje na 300 dní. Ide o spôsobilosť človeka reagovať na všetky obmedzenia, ktoré sa násilne zavádzajú. To, čo sa dá vydržať, povedzme, niekoľko týždňov, to sa nedá vydržať mesiace a roky. Chátrame telesne, klesá kondícia. Trpíme duševne. Zhoršuje sa psychické zdravie ľudí nútených zotrvávať v izolácii, so zatrhnutou slobodou pohybu a zhromažďovania,“ uzavrel emeritný sudca doc. JUDR. Ján Drgonec, DrSc.

hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.