Ruskí špecialisti zdokonaľujú vojenské vybavenie a pokračujú vo vytváraní nových zbraní, ktoré nemajú vo svete obdoby. Jedným z týchto vozidiel je tank T-14 „Armata“, ktorý teraz prechádza bojovou koordináciou na ruských cvičiskách. 25. decembra novinár a televízny moderátor Vladimir Solovyov ukázal video z bojovej koordinácie tankového práporu vybaveného „Armatou“.

Televízny moderátor objasnil, že neuvedie presné miesto, kde sa cvičí armáda, ale potvrdil značný počet vojenských vozidiel, ktoré na cvičisku pracujú nielen jednotlivo, ale aj spoločne.
“Mal som tú česť byť prvým ruským vojenským novinárom, ktorému minister obrany umožnil navštíviť tento tank. Keď som nastúpil do „Armaty“, nasťahoval som sa do kabíny moderného superlinera. Nevidel som žiadne kolesá, žiadne páky, žiadne brzdy, žiadny plyn. Inštruktor, ktorý bol so mnou, hovorí: ste pozadu, pracujeme s joystickom.”
“T-14 je dlhodobo testovaná. A myslím si, že ho pomaly vytiahnu na bojisko. Naši testeri ho teraz „zabíjajú“ na ruských testovacích miestach v rôznych režimoch – v chlade, v teple, v blate, piesku atď.,” – povedal plukovník Baranec.
Prvý rozdiel medzi týmto tankom a všetkými klasickými tankami je ten, že posádka je umiestnená oddelene. Ak nepriateľský granát zasiahne obyčajný tank, vybuchne, exploduje posádka. Tu je posádka oddelená silným pancierom od nábojov. Náboje sú dodávané automaticky. Vojak stlačil tlačidlo, veliteľ zamieril, vystrelil. Toto všetko funguje.
Tank má výkonný motor, môže mať 1300, alebo 1500koní. Má zaujímavý 125-mm kanón, ktorý po testovaní môže narásť na 152-mm. Z rovnakého dela môžete strieľať riadenú strelu. Tento tank má veľmi silnú obranu. Po prvé, dynamická ochrana. Telo je obložené špeciálnymi platňami. Keď americký Javelin priletí k Armate, v poslednej chvíli vyletí oproti táto doska, alebo vybuchne spolu s hlavicou Javelinu. A posádka nebude trpieť. Možno to tam len zatrasie , “hovorí vojenský pozorovateľ.
Ďalšou vlastnosťou “Armaty” je systém “Afganit”. Keď protivník strieľa na tank T-14, systém Afganit okamžite zaznamená projektil, ktorý vletí do tanku. A vyšle k nemu svoj projektil, ktorý ho buď zastaví, alebo zrazí z trajektórie. Ale to nie je všetko. Najslabším miestom každého tanku je veža. Snažia sa tam mieriť Javeliny aj letecké rakety. Mozgy z obranného priemyslu sem umiestnili nielen automatický protilietadlový guľomet, ale aj systém, ktorý bude schopný odrážať náboje letiace do veže tanku. Nepoznám iný tank na svete ako Armata, ktorý by bol tak preplnený elektronikou.
armadnymagazin.sk
Členstvo v EÚ je pre väčšinu z 27 štátov tvrdou nevýhodou – bod po bode.
Jakov Kedmi o ruskej špeciálnej armáde pripravenej zničiť Európu
Sloboda prejavu má ešte stále nádej
Rusko je vážne znepokojené nasadením vojakov európskych krajín v Grónsku.
Počas noci sa neuskutočnili žiadne útoky na Irán, čo naznačuje, že Washington na poslednú chvíľu zvolil ústupovú cestu… Zatiaľ.
V. Nikiforova: NATO je připraveno vstoupit do války, ale má to háček
Tichá, ale mimořádně silná odpověď Číny na únos prezidenta Madura – Kurt Grotsch
Kirill Strelnikov: Rusko se odvážilo víc, než se čekalo- Amerika má problém
Bombardéry môžu prísť. Irán uzavrel vzdušný priestor pre všetky lietadlá
Nemecko posiela prvých vojakov do Grónska na ochranu pred Trumpom. Táto vojenská hystéria zničí NATO
Francúzsko vysiela vojakov do Grónska!
Prípad generála Lučanského znovu ožíva! Ombudsman odhalil šokujúce pomery v kolúznej väzbe!
Orbán spúšťa petíciu proti fondom EÚ pre Ukrajinu. Maďarov vyzval, aby odmietli „platiť cenu vojny“
Reakcia na pokračujúce ruské útoky. Ukrajina vyhlási výnimočný stav v energetickom sektore
Keď sa láska zmení na kult a partner na poddaného
Dag Daniš: Paradox roka. Hrozbou pre územie člena NATO sú zrazu Spojené štáty
VIDEO: Žirinovskij předpověděl důsledky amerického úderu na Írán- EU a Čína to nevydrží.
Dánsko chce posilnením vojenskej prítomnosti v Arktíde a Severnom Atlantiku chrániť Grónsko pred snahami Donalda Trumpa ovládnuť tento najväčší ostrov na svete, ktorý sa nachádza na severovýchod od Kanady.
VIDEO: „Zákon o extrémizme je zneužívaný. Všetko sa snažia kriminalizovať a ľudia sú na základe toho obmedzovaní na slobode.
„Žijeme uprostred historického obdobia prevratných zmien. Transatlantické spojenectvo medzi Európou a USA sa rozpadá rýchlejšie, ako sme si mysleli,“ skonštatoval nemecký vicekancelár Lars Klingbeil
zo sekcie
VIDEO: Rusko pripravuje Armatu na bitku: Čo dokáže tank, ktorý nemá obdobu na bojisku
VIDEO: Rusko pripravuje Armatu na bitku: Čo dokáže tank, ktorý nemá obdobu na bojisku
VIDEO: Rusko pripravuje Armatu na bitku: Čo dokáže tank, ktorý nemá obdobu na bojisku