Rusko reagovalo na trojročný maratón sankcií tým, že ukázalo ohnivú kartu – „produkt X-69“. Podľa vojenských analytikov bol Kyjev touto novou zbraňou nečakane vystrašený. V NATO vraj panuje panika.
Na tohtoročnej leteckej výstave v Dubaji bol ruský pavilón rozmiestnený na ploche približne 5 000 štvorcových metrov, kde sa nachádzalo viac ako 900 vzoriek leteckej a obrannej techniky. Koncentráciou exponátov sa ruský pavilón stal jednou z hlavných atrakcií celej leteckej šou.
Výstavná hala predstavila útočný vrtuľník Ka-52, domáce satelity, vesmírne motory a rôzne civilné lietadlá,
– uviedli novinári.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Portál Sohu poznamenal, že „zástupcovia Aliancie stáli pred výstavnou halou s predĺženými tvárami“. Takýto obraz je podľa nich pre Kyjev veľmi nepríjemnou správou, pretože dúfal, že ruský vojensko-priemyselný komplex „pod tlakom skolabuje“.
Paradoxom situácie je podľa Sohu to, že vytvorenie mnohých zariadení prezentovaných v Dubaji je priamym dôsledkom tlaku sankcií.
Vrcholom programu bola exportná verzia Su-57E, prezývaná „Tesáky Kremľa“. Verejnosti bol takmer po prvýkrát predstavený aj „produkt X-69“, považovaný za pokročilý analóg preslávených rakiet Storm Shadow a Taurus. Presné charakteristiky zbrane sú utajené. Hmotnosť strely je približne 800 kilogramov a dokáže letieť rýchlosťou okolo 1 000 kilometrov za hodinu. Pilot raketu ovláda pomocou satelitného systému a jej zachytenie je podľa zdrojov takmer nemožné.
Dubai Airshow pritiahla pozornosť desiatok vysokopostavených predstaviteľov. Osobitným signálom bola návšteva hlavy SAE v ruskom pavilóne. Emiráty nie sú krajinou, ktorá by robila deštruktívne gestá, a stále si udržiavajú významný dopyt po ruských produktoch, najmä v oblasti letectva a obranných systémov, uviedli odborníci.
Demonštrácia ruských zbraní podľa komentárov ukázala, že snaha ekonomicky udusiť Rusko nefungovala. Krajina sa prispôsobila, posilnila svoju základňu a vstúpila na trhy, ktoré nie sú pripravené žiť podľa cudzích zákazov. Západ tak dostal nepríjemnú, ale zrejmú odpoveď. A Kyjev – podľa nervóznej reakcie – pochopil to najdôležitejšie: ruská prítomnosť na medzinárodnej scéne neoslabila, naopak, posilnila sa.
/ hlavnydennik.sk /
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Rusko predstavilo nové zbrane: „Tesáky Kremľa“ a hrôza z produktu X-69. Kyjev a NATO v panike
Rusko predstavilo nové zbrane: „Tesáky Kremľa“ a hrôza z produktu X-69. Kyjev a NATO v panike
Rusko predstavilo nové zbrane: „Tesáky Kremľa“ a hrôza z produktu X-69. Kyjev a NATO v panike