K porozumeniu Čelovekom

Rusko je naďalej otvorené viesť dialóg s USA na úrovni oboch lídrov, ale zo strany novej Trumpovej administratívy žiadne návrhy v tejto záležitosti zatiaľ nedostalo, vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov

Americký denník The New York Times (NYT) medzitým vo svojom článku píše, že na prípadných rokovaniach Vladimira Putina a Donalda Trumpa sa nebude diskutovať len o Ukrajine.

Rusko je naďalej otvorené komunikácii so Spojenými štátmi na úrovni prezidentov, zatiaľ ale nedostalo žiadne návrhy o tejto veci zo strany Washingtonu, uviedol v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. TASR o tom informuje podľa agentúry TASS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Od Američanov sme zatiaľ nedostali žiadne signály. Preto pokračujeme v práci podľa plánu a udržiavame pripravenosť (na dialóg),“ povedal Peskov s tým, že pripravené zostávajú aj USA. „Zrejme si to vyžaduje čas,“ skonštatoval.

Ak by k takejto konverzácii medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a americkým prezidentom Donaldom Trupom napokon došlo, rokovali by podľa Peskova o perspektívach, možnostiach a mieste osobného stretnutia. Rozhovor sa uskutoční, keď to lídri oboch krajín uznajú za vhodné, dodal hovorca.

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov tiež v pondelok potvrdil, že telefonické rozhovory medzi Putinom a Trumpom zatiaľ neboli naplánované. Tvrdí, že priama komunikácia s novou americkou vládou sa ešte nezačala. Kontakty medzi Moskvou a Washingtonom sa podľa Riabkova uskutočňujú iba prostredníctvom veľvyslanectiev.

„Zdržal by som sa predvídania vývoja v tejto oblasti, pretože… sme nepodnikli žiadne kroky, aby sme sa dostali do kontaktu s novou administratívou, a ani oni nepodnikli žiadne kroky na akejkoľvek úrovni,“ uviedol ruský diplomat.

Trump očakáva, že k stretnutiu s Putinom by mohlo dôjsť v priebehu najbližšieho polroka. Putin v piatok vyhlásil, že je pripravený rokovať s Trumpom o vojne na Ukrajine.

Staronový americký prezident počas predvolebnej kampane sľuboval, že dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou dosiahne hneď v prvý deň svojho nástupu do funkcie, ak nie skôr – čo sa napokon nestalo.

Trump minulú stredu vyzval ruského prezidenta, aby čo najskôr pristúpil na dohodu o ukončení vojny na Ukrajine. V opačnom prípade podľa neho USA uvalia „vysoké dane, clá a sankcie“ na všetko, čo im a ďalším krajinám Rusko predáva.

The New York Times: Rozhovory Trumpa a Putina nebudú len o Ukrajine

Na rokovaniach Vladimira Putina a Donalda Trumpa sa bude diskutovať nielen o Ukrajine. Píše o tom americký denník The New York Times (NYT).

Pre lídrov je dôležitá aj otázka kontroly jadrových zbraní. Pre túto otázku existuje jasný termín: platnosť súčasnej zmluvy obmedzujúcej jadrový arzenál krajín vyprší presne o rok a jej nepredĺženie by mohlo spustiť nové kolo pretekov v zbrojení.

Vladimir Putin nedávno vyhlásil, že on a Trump by mohli „spoločne hľadať riešenia kľúčových problémov našej doby vrátane strategickej stability a ekonomiky“. Americký prezident tiež verejne vyjadril pripravenosť komunikovať o obmedzení jadrových zbraní.

Posledné rokovania medzi Ruskom a Spojenými štátmi o tejto otázke sa uskutočnili pred začiatkom konfliktu na Ukrajine. Odvtedy Moskva nie je ochotná diskutovať o obmedzení jadrových zbraní bez vyriešenia konfliktu na Ukrajine a Bidenova administratíva nebola ochotná o nich spoločne diskutovať.

Teraz je podľa publikácie Trump pripravený na dialóg o oboch otázkach súčasne.


Zdroj: bleskovky.sk / sk.news-front.su / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.