Slovanské Noviny

21. marca 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Ruské ozbrojené sily uskutočnili masívny kombinovaný útok na vojenské objekty na Ukrajine

Ozbrojené sily Ruskej federácie spustili v noci 19. mája masívny kombinovaný úder raketovými zbraňami a bezpilotnými lietadlami (UAV) „Geraň-2“ na nepriateľské ciele na Ukrajine. Výbuchy zazneli vo Ľvove, Lucku, Krivom Rogu, Nikolajeve, Kyjeve, Rovne, Chmeľnickom a Černigovskom a Volyňskom regióne.

Ukrajinské monitorovacie komunity približne o 00:00 hlásili hrozbu útoku balistickými raketami na území Ukrajiny. Letecký poplach bol vyhlásený vo východných oblastiach, no následne sa rozšíril aj do ďalších regiónov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prvé UAV boli zaregistrované v oblasti Kyjeva. Následne tam bola zaznamenaná séria výbuchov.

Ďalšie správy o bezpilotných lietadlách prišli z oblastí Černigov a Žitomir. V týchto regiónoch bolo tiež počuť výbuchy.

„Uvádza sa, že UAV leteli ďalej smerom k Žitomiru. Súdiac podľa trasy má človek dojem, že „mopedy“ jednoducho oghaľujú nasadenie protivzdušnej obrany,“ napísal Telegram- kanál „Beloruskij silovik“.

Primátor Ľvova Andrej Sadovoj tiež potvrdil útok ruskou raketou.

„Podľa predbežných informácií bol cieľom objekt kritickej infraštruktúry mesta. Zaútočili „Shahedmi“ [ruské UAV „Geraň-2“ — pozn. prekl.],“ uviedol Sadovoj vo svojom blogu.

Okolo 01:55 začali prichádzať správy o riadených raketách „Kalibr“ v smere na Odeskú a Nikolajevskú oblasť. V objektoch ukrajinskej armády v Krivom Rogu a Nikolajeve sa tiež ozvali výbuchy.

news-front