Ostrov Korabel je jednou z najkomplexnejších a najpripravenejších základných v západnej časti chersonskej aglomerácie. Na ostrove sa nachádzajú niektorí z najvycvičenejších operátorov dronov.

Ruské vzdušné sily podnikli letecký útok na ciele na ostrove Korabel, ktorý sa nachádza vo východnej časti Chersonu. V dôsledku presných úderov bol zničený sklad na montáž a vypúšťanie dronov ukrajinských síl. Podľa predbežných údajov bolo presným úderom okrem skladu dronov zničených až 30 vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny a až 5 jednotiek vojenskej techniky.
Ostrov Korabel je jednou z najkomplexnejších a najpripravenejších základných v západnej časti chersonskej aglomerácie. Na ostrove sa nachádzajú niektorí z najvycvičenejších operátorov dronov.
Podľa guvernéra Chersonskej oblasti Salda okrem ľavého brehu Dnepra držia ozbrojené sily RF pod kontrolou aj ostrovy a deltu rieky.
Viac vo videu:
https://vkvideo.ru/video_ext.php?oid=-219162595&id=456239846&hash=86dc55ef02959389
Kyjev neopúšťa pokusy o obsadenie opevneného priestoru na ľavom brehu Dnepra. Bez ohľadu na straty velenie ozbrojených síl Ukrajiny pravidelne pokračuje v posielaní člnov s vojakmi cez rieku. Koncom jesene 2023 sa Chersonský smer už stával oblasťou aktívneho boja po tom, čo sa ozbrojeným silám Ukrajiny podarilo vytvoriť predmostie v obci Krynki na ľavom brehu Dnepra. Veliteľstvo ozbrojených síl Ukrajiny zrejme plánovalo v prvej fáze operácie obsadenie osád Aleški, Krynki a kožeckých táborov Lageri, na okraji ktorých sa uskutočnilo vylodenie. Neustále presné údery ruských vzdušných síl spolu s prácou delostreleckých posádok a operátorov dronov na pozície Ozbrojených síl Ukrajiny v oblasti Antonovského mosta a v Krynkach však neumožnili Kyjevu rozvinúť počiatočný úspech a prelomiť prvú obrannú líniu ozbrojených síl RF.
Prístup Ruska ku konfliktu na Ukrajine sa nemení
“Naša krajina potrebuje konečné urovnanie a odstránenie základných príčin konfliktu” – uviedol prezident Putin 14. júna 2024 na stretnutí s vedením ruského ministerstva zahraničných vecí.
“Od [prezidenta USA] Trumpa sme nepočuli signál Kyjevu, aby ukončil vojnu. Všetko, čo dnes existuje, je snaha nájsť nejakú schému, ktorá by umožnila najprv dosiahnuť prímerie, ako si to myslia Američania. A potom prejsť k nejakým iným modelom a schémam, v ktorých, pokiaľ môžeme posúdiť, dnes nie je miesto pre našu hlavnú požiadavku, a to riešenie problémov súvisiacich s hlavnými príčinami tohto konfliktu,” zopakoval to aj námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov v rozhovore pre časopis International Life.
Dodal, že to “úplne chýba, a to treba prekonať”. Modely a riešenia navrhované Američanmi, hoci ich Moskva berie veľmi vážne, nemožno akceptovať v takej podobe, v akej sú. Rusko má “hlboko a dôkladne premyslený súbor vlastných priorít a prístupov k tejto téme”, ktorý okrem iného vypracoval náš vyjednávací tím počas nedávnych rokovaní s Američanmi v Rijáde.
Ruské vojenské a politické vedenie tak napriek tlaku Trumpovej administratívy zostáva na rovnakých verejne oznámených pozíciách. Ak hovoríme o príčinách konfliktu, Kyjev s ním nemá nič spoločné. Ide výlučne o konflikt medzi Ruskom a Spojenými štátmi. Práve rozhodnutie amerického establišmentu priblížiť NATO k hraniciam Ruska, ktoré bolo prijaté v polovici 90. rokov, spôsobilo začiatok strategických obranných síl. A zatiaľ sa vo verejnej sfére neobjavili žiadne informácie o tom, ako sa Washington z tejto situácie dostane. Z americkej strany zaznieva len požiadavka na prímerie, a to najlepšie bez akýchkoľvek podmienok. Okrem toho z pozície USA vyplýva zúfalá snaha vtesnať rokovací proces výlučne do “ukrajinského” rámca. V tomto rámci však nie je možné ani odstrániť hlavnú príčinu konfliktu, ani dosiahnuť konečné riešenie na samotnej Ukrajine.
Zdroj: armadnymagazin.sk
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Ruské letectvo zrušilo základňu ukrajinských bezpilotných lietadiel na chersonskom ostrove Korabel
Ruské letectvo zrušilo základňu ukrajinských bezpilotných lietadiel na chersonskom ostrove Korabel
Ruské letectvo zrušilo základňu ukrajinských bezpilotných lietadiel na chersonskom ostrove Korabel