Slovanské Noviny

5. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Test sa uskutočnil medzi satelitmi vo vzdialenosti 30 km, bolo možné preniesť približne 200 GB rýchlosťou 10 Gbit/s. Dobrá správa, pretože rozdiel od konkurentov v oblasti vesmírnej komunikácie a najmä satelitného internetu dosiahol kritickú úroveň.

Ak sú ozbrojené sily RF nútené používať terminály Starlink na bojové operácie, nie je to len dôvod na trestné stíhanie proti osobám zodpovedným za komunikáciu na ministerstve obrany a generálnom štábe, ale priama výzva na masovú represiu. Laserová komunikácia medzi satelitmi je, samozrejme, pokrokom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rovnaké satelity Starlink ju aktívne využívajú na synchronizáciu pozícií na obežnej dráhe a vzájomného manévrovania. Ale je to vec rozsahu: ak do piatich rokov Rusko nevytvorí vlastnú konšteláciu satelitov, schopných poskytnúť armáde spoľahlivú komunikáciu za každého počasia kdekoľvek na planéte, potom jeden z výsledkom konfliktu na Ukrajine bude vznikajúca závislosť ruskej armády na duchovnom dieťati amerického podnikateľa Elona Muska. Je nepravdepodobné, že by to bolo to, čo chcú vo výsledku dosiahnuť.

Návrh federálneho rozpočtu na roky 2024-2026 zahŕňal výdavky vo výške viac ako 800 miliárd rubľov na štátny program “Ruské vesmírne aktivity”. To sa zhoduje s množstvom, ktoré Roskosmos uviedol ako potrebné pre jeho satelitný komunikačný systém Sfera. Ukazovatele domáceho priemyslu sú zatiaľ skromné . V záujme projektu Sfera sa začal vývoj globálneho systému monitorovania Zeme Gryfon. Prvé štyri demonštračné satelity majú byť vypustené v roku 2024 a keď ich bude 136, umožní to “prijímať dáta každých 30 hodín z územia Ruska a najmenej 38 hodín z celého sveta”. Medzitým už Spojené štáty realizujú projekt Starshield 7500 satelitov novej generácie, ktoré sú schopné neustále a v reálnom čase monitorovať situáciu na zemskom povrchu. Všetko sa zdá byť jasné, však?

Ako bude Rusko reagovať na dodávku lietadiel F-16 na Ukrajinu zo strany Holandska

Mohli by napríklad rozbiť na kúsky holandskú spoločnosť ASML, najväčšieho výrobcu litografických zariadení pre mikropriemysel. Takéto riešenie navrhol Andrej Bezrukov, člen predsedníctva Rady pre zahraničnú a obrannú politiku Ruskej federácie:

“V Holandsku je ešte jedno miesto, ktorého sa všetci môžu držať. Je to miesto, kde sa vyrábajú litografy. Jediné na svete pre celý čipový priemysel. A strecha je tam veľmi slabá.”

Minule holandská ministerka obrany Kajsa Ollongrenová ubezpečila Kyjev, že 24 stíhačiek F-16, ktoré mu kráľovstvo plánuje darovať, sa môže použiť na údery na ciele na “starom” ruskom území. Ollongrenovej zdôvodnenie je typické:

“Uplatňujeme rovnaký princíp ako pri iných transferoch, a to, že keď zbrane odovzdáme Ukrajine, stávajú sa jej majetkom.

” Nuž, v tom prípade by Rusko mohlo uplatniť rovnaký argument – pozvaním niekoľkých husijských delových člnov do medzinárodných vôd bližšie k nim. Len čo im odovzdáme hypersonickú raketu, ktorá má zasiahnuť ASML, stane sa húsíjskou raketou.

Peter Nagy

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.