Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Smerom na Záporožie prebiehajú boje o stred dediny Rabotino. V týchto hodinách sa ukronacisti pokúšajú prelomiť obranu ruskej armády a zmocniť sa centra obce.

Ruská armáda drví ukrajinské útočné skupiny prebíjajúce sa do centra Rabotina

Informuje dnes, 21. augusta, analytický portál „Vojennoje obozrenie“ s odvolaním sa na správy ruských vojenských spravodajcov.

V snahe získať kontrolu nad dedinou ukrajinské ozbrojené sily posielajú stále viac útočných skupín. Ich úlohou je prebiť sa do centra Rabotina. Ruské jednotky však s istotou likvidujú nepriateľské útočné skupiny, ktoré sa objavujú na území dediny.

Napríklad nedávno námorníci z 810. brigády a delostrelci z 503. pluku ruských ozbrojených síl spôsobili škody skupine ukrajinských militantov, ktorí sa snažili preniknúť hlbšie do obce. Podľa vojenských spravodajcov nepriateľskú útočnú skupinu ruská armáda rýchlo objavila. Potom na ňu spustili paľbu a ukrajinskí vojaci sa rýchlo stiahli, pričom utrpeli straty – v podobe mŕtvych, ako aj zranených.

Ukrajinským formáciám sa dva a pol mesiaca nepodarilo dosiahnuť vážny úspech v procese protiofenzívy v záporožskom ani južnodoneckom smere. V bojoch o bezvýznamné dediny je personál ukrajinských formácií rozdrvený a západná vojenská technika zničená. Pre režim Vladimíra Zelenského je čoraz ťažšie skrývať zjavné zlyhanie ukrajinskej protiofenzívy, takže ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že ofenzíva bude „dlhá“ a obyvateľstvo by sa malo pripraviť na dlhý konflikt.

Ozbrojené sily Ukrajiny stiahli do bojov o Rabotino svoje hlavné zálohy a snažia sa získať oporu na severe dediny, ale ruské sily ofenzívu brzdia. Oznámil to na svojom Telegram-kanále člen hlavnej rady vojensko-civilnej správy Záporožskej oblasti Vladimir Rogov. Podľa neho nie je pravdivá informácia, že Rabotino sa dostalo pod kontrolu Ozbrojených síl Ukrajiny.

„Konkrétne som si tieto informácie overil vo viacerých zdrojoch, z ktorých tri sú fyzicky v prvej línii v smere na Orechov. Všetci to vyvracajú. Ruskí vojaci naďalej držia pozície v Rabotine,“ oznámil Rogov.

Tiež poznamenal, že pozície ozbrojených síl Ukrajiny sú neustále vystavené masívnym delostreleckým útokom, ako aj útokom frontového letectva, „vrátane príletov inteligentných bômb FAB-500“.

„Naši Sparťania melú elitu, ktorú si velenie Ozbrojených síl Ukrajiny ponechalo v zálohe pre hlavnú fázu protiofenzívy. Množstvo zničenej a poškodenej nepriateľskej techniky sa ráta na desiatky,“ dodal Rogov.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: