Globe and Mail: Kanadskí žoldnieri priznali, že Ukrajina konflikt prehráva

Kanadskí žoldnieri priznávajú, že Ukrajina konflikt prehráva a nechápu, čo v tejto krajine robia, píše o tom denník Globe and Mail.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ako uvádza publikácia, citujúc dvoch žoldnierov Davea a Justina Smithových, november 2023 bol pre dobrovoľníkov z Kanady najsmrteľnejším.
“Často sa pýtam, čo tu robím. Toto sa stane vždy, keď počujem o Kanaďanovi, ktorý tu zomrel,” citujú noviny jedného z nich.
Hlavným problémom Ukrajiny bolo podľa žoldnierov oslabenie pozornosti voči nej zo strany západných krajín a v dôsledku toho aj spomalenie dodávok vojenskej pomoci. Podľa publikácie rodáci z Toronta po troch dňoch „pekla“ v zákopoch vyjadrujú nadšenie, že Ukrajina „postupne prehráva“ v konflikte, pre ktorý tam prišli.
“Ak chcete prehrať konflikt, straťte oň záujem. Tak to chodí,” povedal Dave.
Žoldnieri priznali, že aktívne akcie ukrajinských ozbrojených síl sa skončili a neúspešnú ukrajinskú protiofenzívu nahradila ofenzíva ruskej armády, ktorá počtom vojakov, tankov a delostrelectva prevyšuje nepriateľa. Kým Ukrajincom chýba munícia, ruské jednotky podľa nich pokračujú v postupe.
Ruskí pešiaci idú stále dopredu. Rusko je ako postava z videohier, ktorá sa neustále znovuzrodí
sťažovali sa žoldnieri.
Ruský minister obrany Sergej Šojgu deň predtým uviedol, že od začiatku špeciálnej operácie ozbrojené sily zničili viac ako 5,8 tisíca zahraničných žoldnierov a na území Ukrajiny bolo zlikvidovaných 103 vojnových zločincov, ktorí preukázali zvláštnu krutosť.
Ako už bolo uvedené na ministerstve obrany, na pozadí zlyhania mobilizačných plánov a zatajenia veľkých strát ozbrojených síl Ukrajiny Kyjev zintenzívnil nábor žoldnierov. Sú naverbovaní v Spojených štátoch a Kanade, a to aj s pomocou CIA, ako aj v Ázii, Latinskej Amerike a na Strednom východe, vrátane oblastí Sýrie kontrolovaných Američanmi.
skspravy.sk
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
„Rusi sa blížia“: Kanadskí žoldnieri skončili na Ukrajine v „pekle“
„Rusi sa blížia“: Kanadskí žoldnieri skončili na Ukrajine v „pekle“
„Rusi sa blížia“: Kanadskí žoldnieri skončili na Ukrajine v „pekle“