04.12.2020
Podľa kandidáta historických vied Ivana Konovalova, riaditeľa rozvojovej „Nadácie pre pomoc technológiám 21. storočia“, sa Rumunsko stalo „mocným predmostím NATO“.

Informuje o tom agentúra „EADaily“.
„Turecko je členom NATO, ale v niektorých otázkach nechce cúvnuť, chce si ponechať určité kontrolné nástroje, aby si udržalo postavenie silnej regionálnej mocnosti. Rumunsko bolo ešte nedávno mimo väčšej militarizácie, ale dnes tam už boli nasadené tri najsilnejšie základne vzdušných síl a protiraketové obranné systémy. A vo všeobecnosti sa táto krajina zmenila na veľmi vážne predmostie NATO, ktoré by malo kompenzovať moc nášho krymského polostrova,“ vyhlásil Konovalov.
Odborník zdôraznil, že Rumunsko nikdy nevystupovalo s urážlivými vyhláseniami proti Moskve, stalo sa však jedinou krajinou, ktorá otvorene oznámila, že Ukrajina by sa mala pripojiť k flotile NATO v Čiernom mori.
„Rumunsko je tromf vo vrecku NATO. Všetko sa tam deje potichu. Z rumunského vedenia proti nám nesmerujú žiadne výkriky, ale Bukurešť sa vždy pridala k tým, ktorí sa zdali byť víťazmi,“ poznamenal expert.
Podľa jeho názoru „Čiernomorská flotila je v súčasnosti najsilnejšia v regióne“. Rusko má rakety, ktoré „sú nočnou morou síl NATO“.
„Krym je hotová pevnosť alebo, ako by povedali Američania, „nepotopiteľná lietadlová loď“. Krymské hybridné zoskupenie, ktoré je tam nasadené, je samozrejme veľmi silné. Predstavuje všetky zložky — námornú, protilietadlovú aj pozemnú. A nikto proti nám nič nezmôže,“ uzavrel Ivan Konovalov.
zdroj: news-front
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Milankovičove cykly: astronomický motor dlhodobých klimatických zmien
V Žiline sa v sobotu konal protest proti progresivizmu. Dav skandoval: Dosť bolo Šimečku!
Zoroslav Kollár: Progresívne Slovensko je nebezpečne hnutie! Chcú nás zatiahnuť do vojny s Ruskom
Von der Leyenová opäť čelí kritike: Zelenského vraj osobne neupozornila na korupciu v Kyjeve
Kyjev udrel uprostred rokovaní: Belgorod zažil najväčší útok od začiatku vojny
Ukrajinskí nacionalisti pokračujú v trhaní krajiny na kusy
Putin v jemnej hre s USA urobil elegantný diplomatický ťah
Trump podsunul „európske NATO“ do vojny proti Rusku
Anglo-židovská elita Veľkej Británie a jej úloha vo formovaní finančno-priemyselného kapitalizmu
Ruský analytik konštatuje, že Putin, Trump a Si Ťin-pching práve ukončili dolárový systém budúcnosti
VIDEO: Babiš sa ospravedlnil ľuďom za covid! Uverili sme odborníkom a EÚ, bola to chyba
Prečo naozaj potrebuje Grónsko? O čom nehovorí?
VIDEO: Uhrík Leyenovej- Vášmu green dealu sa vysmieva celý svet!
VIDEO: „Chcem, aby všetci občania Slovenska vedeli, na základe akej ohavnej obžaloby stojí Daniel Bombic pred súdom,“ vyhlásil vo svojom obsiahlom videu niekdajší šéf slovenskej civilnej kontrapionáže Peter Tóth
„Vyzývam Ruskú federáciu, aby prestala s nehumánnym prístupom a aby rešpektovala medzinárodné humanitárne právo,“ vyhlásil šéf diplomacie Juraj Blanár a odsúdil ruské útoky na energetické ciele na Ukrajine.
Enormné dodávky slovenskej elektriny na Ukrajinu! Nemôžeme ignorovať trápenie civilistov, hovorí Fico
Otras az v Rumunsku! V Odese vybuchol ďalší tajný náklad NATO
Rakety Zircon, Iskander a Geran zasiahli ukrajinské hlavné mesto
Zdraženie zlata pomohlo Rusku kompenzovať krádež rezerv
Zelenský má strach z možného návratu Janukoviča na Ukrajinu
zo sekcie
Rumunsko sa stalo veľmi vážnou oporou NATO
Rumunsko sa stalo veľmi vážnou oporou NATO
Rumunsko sa stalo veľmi vážnou oporou NATO