Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americký denník vymazal tú časť rozhovoru, v ktorom sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhrážal, keď bol konfrontovaný s uniknutými dokumentmi. Spravodajský portál RT predmetnú časť zverejnil.

Denník The Washington Post vymazal veľkú časť rozhovoru s ukrajinským prezidentom Vladimirom Zelenským, v ktorom sa obul do údajných “zradcov” vo svojich radoch. Portál RT zverejnil celú časť, ktorú chceli americké noviny utajiť.

Nasledujúca časť sa objavila v rozhovore s ukrajinským prezidentom uverejnenom v sobotu 13. mája 2023 Do nedele bola bez vysvetlenia odstránená.

Po diskusii o nedávno uniknutých dokumentov Pentagónu, ktoré – okrem iného – odhalili, že USA monitorujú Zelenského komunikáciu, mu noviny predložili nové obvinenie, o ktorom americké médiá zatiaľ neinformovali.

Pripomíneme, že Jevgenij Prigožin je zakladateľom a šéfom ruskej súkromnej žoldnierskej armády Wagner Group, ktorá v súčasnosti bojuje v Doneckej ľudovej republike.

WaPo: Dokumenty naznačujú, že vojenská rozviedka ukrajinského ministerstva obrany (GUR) je v kontakte s Jevgenijom Prigožinom, o čom ste vedeli, vrátane stretnutí s Jevgenijom Prigožinom a dôstojníkmi GUR. Je to pravda?

Zelenskyj: Je to záležitosť [vojenského] spravodajstva. Chcete, aby som bol odsúdený za vlastizradu? Je však veľmi zaujímavé, ak niekto hovorí, že máte dokumenty, alebo ak niekto z našej vlády hovorí o činnosti našej rozviedky, tiež by som vám chcel položiť otázku: S ktorými zdrojmi z Ukrajiny ste v kontakte? Kto hovorí o činnosti našej rozviedky? Pretože toto je najzávažnejší trestný čin v našej krajine. S ktorými Ukrajincami hovoríte?

WaPo: Hovorili sme s predstaviteľmi vlády, ale tieto dokumenty nie sú z Ukrajiny, sú z…

Zelenskyj: Nezáleží na tom, odkiaľ tie dokumenty sú. Otázka znie, s ktorým ukrajinským úradníkom ste hovorili? Pretože ak povedia niečo o našich spravodajských službách, je to zrada. Ak povedia niečo o konkrétnom útočnom pláne toho či onoho generála, je to tiež zrada. Preto som sa vás pýtal, s ktorými ukrajinskými predstaviteľmi ste sa rozprávali?

WaPo: O týchto konkrétnych dokumentoch? Vy ste prvý človek, s ktorým o nich hovorím.

Zelenskyj: V poriadku.

WaPo: A ja vám môžem prečítať, aké presne informácie sú o Prigožinovi a GUR. Šéfukrajinskej vojenskej rozviedky Kirill Budanov vás 13. februára informoval o ruskom pláne destabilizovať Moldavsko s pomocou dvoch bývalých spolupracovníkmi žoldnierskej skupiny Wagner. Budanov vás informoval, že ruský plán považuje za spôsob, ako usvedčiť Prigožina, pretože “máme s ním styky”. Poverili ste Budanova, aby o tom informoval moldavskú prezidentku Maiu Sanduovú, a Budanov vám povedal, že GUR informovala Prigožina, že bude označený za zradcu, ktorý spolupracuje s Ukrajinou. V dokumente sa tiež uvádza, že Budanov očakával, že Rusi využijú podrobnosti o Prigožinových tajných rozhovoroch s GUR a stretnutiach s dôstojníkmi GUR v Afrike…

Zelenskyj: Počúvajte, aby som bol úprimný, no, teraz ste niečo prečítali, niečo poviete. Len nerozumiem, odkiaľ to máte, s kým sa rozprávate a tak ďalej. Hovoríte o tom, ako som sa stretol s Budanovom. To naznačuje, že vy – ako to povedať? Vyzerá to tak, že máte ľudí, ktorí majú nejaké záznamy, alebo máte nejaké dôkazy, alebo niečo máte, lebo tak to vyzerá. Opäť robíte, ospravedlňujem sa, to, čo ste robili predtým. Zverejňujete nejaké informácie, ktoré nepomáhajú nášmu štátu útočiť a nepomáhajú nám brániť náš štát. Takže celkom nerozumiem, o čom hovoríte. Nie celkom rozumiem vášmu cieľu. Je vaším cieľom pomôcť Rusku? To znamená, že máme rozdielne ciele. Ak s nimi nesedím za jedným stolom, celkom nerozumiem, o čom sa rozprávame. Každá z týchto otázok jednoducho demotivuje Ukrajinu, demotivuje určitých partnerov, aby pomohli Ukrajine. No tak či onak, jednoducho nerozumiem vášmu cieľu.

WaPo: Naším cieľom nie je pomôcť Rusku.

Zelenskyj: No, vyzerá to inak.

WaPo: Nikto nám tieto informácie osobne neposkytol. Boli v uniknutých dokumentoch, ktoré, ako som už povedal, naznačujú, že Spojené štáty vás odpočúvajú.

Zelenskyj: A ak máte tajné dokumenty, znamená to, že vám ich niekto dal. Ak máte prístup k dokumentom, niekto vám ich dal. Dnes, vo svete moderných technológií, keď máte prístup, nemusí to znamenať, že vám ho niekto dal. Prístup máte vy. Teraz citujete niektoré dokumenty ako originály bez toho, aby ste chápali zodpovednosť za to, že hovoríte len o nejakých informáciách. Pre mňa sú to nepochopiteľné informácie, ale v tomto, v našom dialógu chcem pochopiť, prečo to robíte. Na začiatku nášho rozhovoru som vám povedal, že som presvedčený, že televízna relácia, ktorá bola spustená, spustená v informačnej oblasti, pomáha – neviem komu, ale pomáha Rusku, určite nepomáha Ukrajine. Vy sa zaoberáte pokračovaním tohto príbehu. A tak sa vás pýtam, či je to vaša voľba a či si myslíte, že Ruskej federácii treba pomôcť v rôznych oblastiach – že očakávali ukrajinskú protiofenzívu v akomkoľvek smere, aby vedeli, kedy prídeme, aby vedeli o našich silných silách a o tom, čo plánujeme, čo robí naša rozviedka? No, ak je to tak, potom…

WaPo: Povedal by som, že tieto dokumenty unikli, nie od nás, a boli na internete v chatovacej miestnosti niekoľko týždňov.

Zelenskyj: Neboli na internete, boli súčasťou niečoho. My, normálna spoločnosť, sme sa k tomu všetkému nemohli dostať. Nemohli sme. A potom, myslím, začali vychádzať informácie, že by sme čiastočne zverejnili všetko ostatné. Myslím, že je to vaše – alebo vašej redakčnej rady, alebo kohokoľvek. Nechcem nikoho uraziť, neviem. Preto dnes zverejňujete tieto informácie jednu po druhej. Zverejňujete informácie o protiofenzíve na Ukrajine, o tom či onom. Povedal som vám, že som presvedčený, že to je, ako to povedať? – niekto niekde niečo počul, niekto niekde niečo zverejnil, ale tie informácie sú zostavené a sú iné a rozhodne nepôsobia v prospech Ukrajiny. To je všetko. A teraz chcete chytiť býka za rohy. Musíte tieto informácie podložiť alebo nepodložiť, a potom budú mať vaše informácie určitú váhu, pretože na ne reaguje prezident Ukrajiny. Rozumiete? A to je to, čo robíte. Práve teraz sa hráte, myslím, s vecami, ktoré nie sú dobré pre našich ľudí. Nie je to prvýkrát, čo vám to hovorím. Myslím si, že to nie je správne, ale napriek tomu hovoríte: “Ešte chvíľu, ešte nie je koniec.” To nie je pravda. No áno, je to tak. Na Ukrajine zostalo ešte niekoľko ľudí. Nemám záujem na tom, aby sa tento počet ľudí znížil. Preto bojujeme. [Po anglicky] Veľmi sa ospravedlňujem, nebol som taký rýchly, príliš dlho som sa venoval týmto dokumentom. Neviem o tom…

WaPo: Prišli sme sa s vami o tom porozprávať. Pre vás a vašu krajinu je to zjavne citlivé.

Zelenskyj: [anglicky] Nie je to citlivé. Ak vám odpoviem, že je to citlivé, znamená to, že ide o skutočné dokumenty. Prosím, prestaňte sa so mnou hrať. Som prezidentom vojnovej krajiny, krajiny vo vojne. O svojej reakcii na tieto dokumenty som povedal, že to nie je dobré pre našich ľudí. Viete, ja nehrám Counter-Strike. Pripravujeme protiútok. Viete, sú to rôzne veci – preto som povedal, že všetky podrobnosti odo mňa budete počuť. A samozrejme, sme vďační za vašu prácu, za vašu pomoc, keď podporujete Ukrajinu v tejto vojne. Urobili ste veľký kus práce. A teraz hovorím o týchto dokumentoch… ja to neuznávam ako dokumenty. Ja som to nevidel. To je prvá vec. Neviem, ako ste to získali, a moja otázka bola na vás: “Prečo v tom pokračujete?” Dobre, ste slobodný. Teda, budete si robiť, čo chcete, ale nechcem o tom hovoriť s podrobnosťami. Pretože neviem, o čom hovorím. Je to niečo s nejakými informáciami. A povedal som, že som nemal žiadny kontakt s Bielym domom o týchto dokumentoch. Alebo nie o dokumentoch. O týchto dokumentoch. Alebo nie o dokumentoch. O tejto platforme. Alebo falošnej platforme… Nemal som predtým, teraz a, neviem, možno v budúcnosti. Len hovorím to isté posolstvo veľmi verejne a veľmi otvorene. Povedal som to vám, s v rozhovore s niektorými novinármi a s mnohými lídrami. Keď sa ma na to pýtali, povedal som, že to pre nás nie je dobré. Čo môžem povedať? Nie je to dobré. Neviem, či to bolo falošné alebo aké percento – neviem, čo to je. A neviem, kto to potrebuje a čo je to za hru. Neviem, na čo. To je všetko. Pre mňa to nie je vážne. To znie, ako keby niekto povedal, niekto niečo počul…

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: