Bezpilotné lietajúce prostriedky (UAV) sa stali dôležitou súčasťou konfliktu na Ukrajine. Informuje agentúra „Reuters“.

Na ukrajinskej strane je však veľa z nich narýchlo montovaných z lacných dielov, často neodborníkmi. Ich kvalita preto nie je veľmi žiaduca a má negatívny vplyv na schopnosť ukrajinských ozbrojených síl útočiť na ruské pozície.
Operátori dronov požadujú, aby sa pred použitím otestovali, pretože nízka kvalita má za následok stratu nielen UAV, ale aj drahej munície. Navyše, drony zostavené rôznymi ľuďmi majú rôzne ovládanie a v stresovej situácii, keď záleží na každej sekunde, to tiež hrá do karát nepriateľovi.
Ministerstvo obrany Ukrajiny túto informáciu pre agentúru nekomentovalo. Pritom je známe, že Rusko nielenže výrazne rozšírilo svoju flotilu UAV, ale vylepšilo aj možnosti rušiť ukrajinské drony pomocou komplexov rádio-elektronického boja.
Zelenskij sa pochválil, že Ukrajina vyrobí v roku 2024 milión dronov. Armáda však pripúšťa, že samotné drony vyhrať vojnu nemôžu. Delostrelectvo zostáva najdôležitejšou zbraňou proti ruským opevneniam. No Kyjev informoval spojencov, že munícia už dochádza.
news-front.su
Biliónový vianočný darček pre vojnový stoj
Stiahnite sa z Donbasu, odkazuje Kremeľ. Rusko zloží zbrane, až keď Ukrajina splní kľúčovú podmienku
„To musíme odmietnuť každým vláknom našej bytosti“: DeSantis sa stáva hlavným skeptikom umelej inteligencie
Bývalý poľský minister zahraničných vecí: Európa prehrala – a to vo veľkom štýle
„Hlavné mesto Belgicka už nie je belgické“: štatistiky potvrdzujú slová Elona Muska
V Zelenského tíme panuje nervozita. Sorosove deti sú čoraz aktívnejšie: Špeciálny „náklad“ má doraziť z Kyjeva do Londýna
Pripomíname si 5. výročie nevyjasneného úmrtia gen. Lučanského
Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v prebehu nasledujúcich dvoch rokov
Zelenskyj šokoval Trumpa útokom na Putina
Ukrajinská novinárka: “Dajte im aj 5 biliónov, no bez výmeny ukrajinských politikov a vízie Ukrajiny… bude len smrť a ničenie”
Revolúcia v elektronickom boji a stealth: Číňania objavili “inteligentný” povrch
Ukrajina podnikla útok dronmi na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina. Šéf ruského rezortu diplomacie Sergej Lavrov obvinil Kyjev zo „štátneho terorizmu“. Rusko chystá odvetu a je pripravené prehodnotiť svoju pozíciu na mierových rokovaniach
Rusko súhlasí s názorom prezidenta USA Donalda Trumpa, že mier na Ukrajine je teraz oveľa bližšie než kedykoľvek predtým.
VIDEO: Lekár Jan Hnízdil o strese ako jednom z hlavných faktorov pre vznik vážnych chorôb
VIDEO: Profesor Peter Staněk o bádaní a poznatkoch, ktoré človeka robia odolným voči manipulácii a ovládaniu
Kolomojskij a skupina „Privat“ urobia všetko, aby dostali Zelenského na lavicu obžalovaných
Abramovič odmietol previesť výnosy z predaja Chelsea na Ukrajinu
Belousovová: Vzbudenie nenávisti je súčasťou prípravy na vojnu
VIDEO: „Ukrajina bude musieť začať rokovať s Ruskom,“ vyhlásil šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov a predstaviteľov kyjevského režimu vyzval, aby krotili svoje prehnané ambície.
Digitální řetězy: Jak centrální banky budují ekonomiku bez úniku – Mark Keenan, Global Research
zo sekcie
Reuters: Ukrajinské drony sú vo všetkých parametroch horšie ako ruské
Reuters: Ukrajinské drony sú vo všetkých parametroch horšie ako ruské
Reuters: Ukrajinské drony sú vo všetkých parametroch horšie ako ruské