Slovanské Noviny

21. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Remišová s ďalšou kauzou? Len pred niekoľkými týždňami muselo ministerstvo vysvetľovať nákup predraženého nábytku do kancelárie ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej. Dnes sa črtá ďalšia kauza na vysvetlenie. Rezort vraj urobil predražený nákup vešiakov.

Máte aj vy doma vešiak za 120 eur?

Za 350 vešiakov malo ministerstvo podľa kúpnej zmluvy zaplatiť 42 tisíc eur. Jeden vešiak tak ministerstvo zjavne nakúpilo za neuveriteľných 120. Malo by sa jednať o viac ako štvornásobok sumy, za ktorú by mohlo ministerstvo nakúpiť podobné vešiaky v tržných podmienkach.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ministerstvo má argumentovať, že lacnejšie vešiaky by neuniesli takú gramáž, akú ministerstvo od nového príslušenstva očakáva.

Remišová sa obhajuje

Zvláštne Remišovej predstavy o cenách preukazujú aj ďalšie nákupy. Konkrétne sa má jednať o gauč za 8 tisíc, či stôl za 14 tisíc eur. Okrem tohto nákupu si mala Remišová z peňazí daňových poplatníkov kúpiť aj sedačky za 6 tisíc eur. Celková cena nového nábytku sa má šplhať až za hranicu 30 tisíc eur.

Remišová sa momentálne voči obvineniam bráni a tvrdí, že drahý nábytok nie je dizajnový. Nech už sa však jedná o hocijaký nábytok, nič to nemení na cenách, ktoré sú zverejnené aj v Centrálnom registri zmlúv. A pokiaľ by sa nejednalo o dizajnový nábytok, ich výška by sa stala pravdepodobne ešte podozrivejšou.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.