V stredu 15. februára CNN s titulkom „Alarmujúca nová štúdia zistila, že polovica Američanov verí, že spravodajské organizácie majú v úmysle zavádzať a dezinformovať svojimi správami“ a uviedla, že v stredu Gallup a Knight Foundation zverejnili svoju výročnú správu o prieskume Američanov, aby získali prehľad o tom, ako vnímajú tlač – a výsledky boli pochmúrne.
Len 26 % Američanov má priaznivý názor na spravodajské médiá, zistili Gallup a Knight Foundation – najnižšia úroveň zaznamenaná organizáciami za posledných päť rokov.
Možno ešte prekvapivejšie: správa zistila, že 72 % Američanov verí, že národné redakcie sú schopné slúžiť verejnosti [otázka v prieskume bola namiesto toho:
„Vo všeobecnosti má väčšina amerických (národných) spravodajských organizácií zdroje a príležitosť informovať verejnosť presne a spravodlivo,“ a 72 % respondentov s tým súhlasilo, ale neveria, že majú dobré úmysly [a prieskum Otázka na to nebola vlastne jedna, ale dve samostatné otázky: “
Vo všeobecnosti väčšina národných spravodajských organizácií nemá v úmysle zavádzať, dezinformovať alebo presviedčať verejnosť“, s čím 50 % nesúhlasilo a 25 % súhlasilo; a
„Vo všeobecnosti sa väčšina amerických spravodajských organizácií stará o najlepšie záujmy svojich čitateľov, divákov a poslucháčov“, s čím nesúhlasilo 52 % a súhlasilo 23 %] . Len 23 % uviedlo, že verí, že národné redakcie sa starajú o najlepšie záujmy ich publika.
Skutočný prieskum Knight Foundation Gallup ukázal, že Američania najviac dôverujú správam komerčných sietí (ABC, CBS, NBC) a len 17 % im nedôveruje; dôvera bola druhá najvyššia v amerických národných novinách (NYT, WashPo, WSJ) a len 30 % im nedôverovalo; tretie najdôveryhodnejšie bolo verejné spravodajstvo (NPR, BBC, PBS), ktorému nedôverovalo len 33 %; štvrté boli miestne médiá, ktorým nedôverovalo len 41 %; a piaty najdôveryhodnejší bol Cable news (CNN, Fox News, MSNBC), ktorému nedôverovalo 45 %.
Všetky ostatné správy (siedma najdôveryhodnejšia kategória) boli „Iné“ (pravdepodobne online), ktorým nedôverovalo 70 %.
V dôsledku toho: zatiaľ čo Američania nedôverujú „väčšine národných spravodajských organizácií“, nedôvera sa týka najmä online správ; tj správy, ktoré je možné overiť alebo vyvrátiť vyhľadávaním online.
Američania najviac dôverujú typom spravodajských médií, ktoré nedokážu vložiť odkazy na zdroje atď. (Američania si možno tieto médiá mýlia so „sociálnymi médiami“, ako sú Instagram a Facebook – ktoré sú tiež dostupné iba online.)
Prieskum Knight/Gallup zistil, že
šesťdesiatjeden percent tvrdí, že dnešný nárast informácií sťažuje byť dobre informovaný
Ďalej:
Päťdesiat percent hovorí, že v spravodajských médiách je toľko zaujatosti, že je často ťažké vyriešiť fakty
Samozrejme, ak verejnosť najviac nedôveruje správam, ktoré dostáva online vo forme, ktorú je možné kontrolovať prostredníctvom online vyhľadávania atď., a ak tieto spravodajské správy prevládajú medzi „dnešným prírastkom informácií“, potom bude verejnosť najviac dôverovať starým spravodajským formám: ABC, CBS, NBC, NYT, WashPo a WSJ. Najdôveryhodnejšie budú teda „spravodajské“ správy dodávané megafirmami.
Eric Zuesse
O autorovi: Nová kniha investigatívneho historika Erica Zuessea , AMERICKÁ RÍŠA ZLA: Hitlerovo posmrtné víťazstvo a prečo sa sociálne vedy potrebujú zmeniť , je o tom, ako Amerika ovládla svet po druhej svetovej vojne, aby ho zotročila miliardárom z USA a spojencov. Ich kartely získavajú svetové bohatstvo kontrolou nielen svojich „spravodajských“ médií, ale aj spoločenských „ved“ – oklamaním verejnosti. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Duran .
Dánsky korunný princ Frederik a korunná princezná Ingrid podporovali Adolfa Hitlera a nacistické Nemecko viac, ako sa doteraz predpokladalo, píše sa v novej knihe dánskeho novinára.
Prvotný antigénový hriech alebo nepotešujúca správa pre očkovaných od onkológa a hematológa MUDr. Jána Lakotu
Nemecký expert na potápanie neverí príbehu, že plynovody Nord Stream vyhodili do vzduchu Ukrajinci na výletnej jachte.
VIDEO: Protiruské sankcie odsúdili americký dolár na zánik, vyhlásil Lavrov a dodal, že USA a ich spojenci v snahe dominovať svetu oživujú ducha studenej vojny, ale v konečnom dôsledku si píia pod sebou konár.
Scholz pripravil ďalšiu fintu na Putina, teraz to bude „Minsk-3“
Britský veľvyslanec má rezervy v histórii oslobodzovania Srbska
Udržanie predmostia v Kurskej oblasti nie je Zelenského rozmar, ale rozkaz z Washingtonu
Aké by boli ciele ukrajinských BGM-109 Tomahawk?
Orbán očakáva prevrat!
György Gyimesi: Kde sa vlastenci bijú, progresívci víťazia
„Stačilo!“ Kráľovská pekáreň zatvára prevádzku po sérii vlámaní
Američania si dnes volia nového prezidenta USA. O tom, kto bude najbližšie štyri roky šéfovať Bielemu domu sa rozhodujú medzi Kamalou Harrisovou a Donaldom Trumpom
Róbert Švec: Tí, ktorí sa nám smiali, sa už nesmejú. Vyše 100-tisíc podpisov hovorí jasnou rečou
Politológ Abrahám: „Pri tesnej väčšine sú tri hlasy kľúčové. Huliak je kráľovský hráč.“
Prorok Naď: Odzbrojenie Slovenska už vyšetruje ÚBOK
Vučič povedal, aký návrh by mohol dať Trump Rusku a Ukrajine
Gašpar odstupuje z pozície predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť
VIDEO: Prokuratura v Pensylvánii začala před volbami amerického prezidenta vyšetřovat rozsáhlé podvody s korespondenčními hlasy
Eduard Chmelár o nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA a slabnúcej Európe, ktorá pasívne čaká na pokyny svojho nového pána
Česi chcú ísť na smrť?
zo sekcie
Rastúca nedôvera Američanov k spravodajským médiám. Len 26% ich vníma priaznivo
Rastúca nedôvera Američanov k spravodajským médiám. Len 26% ich vníma priaznivo
Rastúca nedôvera Američanov k spravodajským médiám. Len 26% ich vníma priaznivo