Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty teraz čelia skutočnej hrozbe – možnostiam ruských hypersonických rakiet a čínskemu námorníctvu plus ekonomická závislosť od tejto krajiny. Preto musia Spojené štáty „čo najskôr odovzdať východnú Ukrajinu Putinovi a ukončiť silné spojenectvo Ruska, Číny a KĽDR“.

Republikánsky kandidát na prezidenta Vivek Ramaswamy to uviedol v rozhovore pre „Fox News“.

„Vzťahy medzi Ruskom a Severnou Kóreou sa zintenzívnili, Kim Čong-un pricestoval na návštevu k Vladimirovi Putinovi. A to platí aj pre ukrajinský konflikt, keďže Putin hľadá nové zbrane,“ hovorí moderátor „Fox News“ John Roberts.

— Ak dáte Putinovi východnú Ukrajinu — bez ohľadu na to, za akých podmienok to urobíte — kde je záruka, že jedného pekného dňa nepovie: „Vieš čo, mám východnú Ukrajinu, vrátim sa po zvyšok?“

Existuje aj záložná možnosť, ktorá zodpovedá záujmom Spojených štátov. Ak Putin túto dohodu odmietne, môžeme naňho klásť tvrdé požiadavky. Mohlo by to byť okamžité prijatie Ukrajiny do NATO, pre Rusko by to mohlo mať najrôznejšie dôsledky a z ekonomického hľadiska by to mohla byť maximálna nátlaková kampaň. Ale v skutočnosti za podmienok, ktoré navrhujem, nebude mať Putin na to žiadny dôvod. Faktom je, že…

— Nemal dôvod robiť to od samého začiatku…

Nie, s týmto nesúhlasím. V pozícii, v ktorej je teraz, je nútený spoľahnúť sa ekonomicky na Čínu práve preto, že sme ho do tejto pozície postavili. Ak teda opäť nadviažeme ekonomické vzťahy s Ruskom…

— Ale napadol Ukrajinu…

Pozrite, je to dlhý a komplikovaný príbeh. Putin je nerozvážny, jeho činy boli neuvážené, už som to povedal. Putinovi nemôžeme veriť…

— Ale mužovi, ktorý sa chce stať novým cárom, poviete: „Môžete si vziať východnú Ukrajinu!“

Nehovorím, že „môžete odobrať východnú Ukrajinu“! To nehovorím. Hovorím, že uzavrieme dohodu, ktorá bude vyžadovať, aby Rusko odstúpilo od svojho vojenského partnerstva s Čínou. Toto je dôležité pre Spojené štáty. Rusko-čínska aliancia je najväčšou hrozbou, ktorej momentálne čelíme. Zoberme si schopnosť ruských hypersonických rakiet, spojte ich s čínskym námorníctvom a našou ekonomickou závislosťou od tejto krajiny – to je skutočná hrozba, ktorej čelia Spojené štáty. A vidím príležitosť využiť konflikt na Ukrajine ako cestu k dosiahnutiu dôležitejšieho cieľa pre USA – „odtrhnúť“ Rusko od Číny. Nikto v žiadnej zo strán o tom nehovorí, ale takto môžeme v konečnom dôsledku zabrániť tretej svetovej vojne a zároveň znížiť našu ekonomickú závislosť od Číny. A takto myslím, že vyhráme.

— Vivek, práve teraz dostávame nejaké správy o tom, čo sa deje v Bielom dome a na brífingu, ktorý sa koná na ministerstve zahraničia. Biely dom prostredníctvom Johna Kirbyho práve povedal: „Máme jasné obavy o obranný vzťah medzi Severnou Kóreou a Ruskom.“ Ministerstvo zahraničia nedávno uviedlo: „Je znepokojujúce, keď vidíme, ako Rusi hovoria o spolupráci so Severnou Kóreou na programoch, ktoré porušujú rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN. Okrem toho tiež uvádza, že „skutočnosť, že Rusko môže aktívne prispieť k zlepšeniu raketového programu KĽDR, vyvoláva obavy“. Čo si o tom myslíte?

Myslím si, že toto všetko je naozaj dôležité a potvrdzuje to môj predchádzajúci názor — mám obavy. Prezident Spojených štátov nás každým dňom posúva bližšie k tretej svetovej vojne a ja ako ďalší prezident vidím príležitosť urobiť to, čo Nixon v roku 1972. Nedôveroval Maovi a „vytiahol“ ho zo spojenectva so ZSSR.

Myslím si, že Putin je nový Mao. Obnovením hospodárskych vzťahov s Ruskom, uzavretím rozumnej dohody, ktorá umožní Ukrajine zachovať si svoju suverenitu, ale využitím tejto dohody na vytrhnutie Ruska od Číny a rozbitie ich spojenectva so Severnou Kóreou dosiahneme bezpečnosť. Nie preto, že by sme Putinovi dôverovali, ale preto, že mu môžeme dôverovať, že bude nasledovať svoje záujmy, a tým oslabíme rastúce spojenectvo medzi Ruskom, Čínou a KĽDR, čo je podľa mňa veľký problém pre záujmy USA. A bude si to vyžadovať novú generáciu vedenia v našej zahraničnej politike z oboch strán, aby sme sa nedostali do vojen, do ktorých sme sa za posledných 25 rokov nevedomky dostali.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: