Slovanské Noviny

14. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rajčata, okurky, jahody: Podle německých Zelených by měl být vydán zákaz pěstování plodin, které vyžadují vydatnou zálivku

Šílené nápady zelených pomatenců, které ovšem nemají nic společného s ochranou přírody, vždy najdou v diktátorském Bruselu kladnou odezvu.

Není to tak dávno, co němečtí Zelení přišli s nápadem na silné omezení konzumace masa na 10g denně a nyní pro změnu navrhují omezit pěstování zeleniny a tím zapříčinit v situaci, kdy bude nutné tyto plodiny přivážet odjinud.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zde je také namístě připomenout, že právě Německo má největší vliv na budoucí politiku EU, takže je nanejvýš důležité sledovat i tamní politiku, která se vždy dřív či později přenese i do Bruselu a potažmo dalších evropských zemí.

Stejně tak můžeme sledovat politiku v tzv. „testovacích zemích“ jako je Švédsko a Holandsko, kde se často některé nepopulární kroky otestují dřív, než se zavedou po celé EU.

Naposledy to tak bylo například vyvlastňování zemědělců, které začalo v Holandsku a nyní je to již i oficiální politika EU.

Šílené nápady zelených pomatenců, které ovšem nemají nic společného s ochranou přírody, vždy najdou v diktátorském Bruselu kladnou odezvu.

Dolnosaský ministr životního prostředí už kvůli údajným klimatickým změnám nechce povolit pěstování ovoce a zeleniny, které vyžadují hodně vody. To by však zvýšilo dovoz, který klima zatěžuje ještě víc, což ho již příliš netrápí.

Dolnosaský ministr životního prostředí Christian Meyer (Zelení, viz titulek) uvedl do hry zákazzemědělství náročného na vodu. To by například zabránilo pěstování jahod nebo rajčat. Důvodem je údajný nedostatek vody v důsledku změny klimatu.

Mnoho obcí již má zákaz zavlažování zahrad a trávníků během dne. Pokud se vytvoří příliš málo podzemní vody, povolení k zavlažování polí a odběru vody by mohlo být zrušeno „obecně“, vysvětlil mluvčí ministerstva:

„Možné omezení odběru vody by také mohlo znamenat, že některé plodiny již nebudou moci být v postižených regionech vůbec pěstovány,“ cituje ho deník Bild.

Tímto způsobem by tato politika zhoršila podmínky pro zemědělské podniky do takové míry, že by bylo vyloučeno pěstování jahod, rajčat a dalších plodin náročných na vodu, jako jsou okurky a cukety. Bez vody tyto rostliny sotva prospívají a produkují málo nebo jen velmi malé plody.

Holger Hennies, předseda Dolnosaského zemědělského spolku, který se nazývá Landvolk, byl zděšen:

„To neřeší žádný problém, ale pouze zvyšuje již tak velmi vysoký dovoz zeleniny a ovoce, které se často pěstují v zahraničí s mnohem větším dopadem na životní prostředí.“

Poukázal na to, že nejvíce podzemní vody se tvoří pod poli a pastvinami v Německu. Teprve poté následovaly listnaté lesy.

Jak dlouho potrvá, než se tohoto šíleného nápadu ujme Brusel??

Zdroj: necenzurovanapravda.cz

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.