Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Budete na tomto zozname, či sa vám to páči alebo nie

Hromadné sledovanie je verziou „daru“ Deep State, ktorý sa neustále vracia… späť Deep State. (pozn.: Hlboký štát je typ vládnutia tvorený potenciálne tajnými a nepovolenými sieťami moci, ktoré fungujú nezávisle od politického vedenia štátu pri presadzovaní ich vlastnej agendy a cieľov.)

Geofencing vlečné siete . Fúzne centrá. Inteligentné zariadenia. Hodnotenie ohrozenia správania. Zoznamy sledovania teroru. Rozpoznanie tváre. Snitch tip linky. Biometrické skenery. Databázy DNA (pre zločinom). Dolovanie dát. Prekognitívna technológia. Aplikácie na sledovanie kontaktov…

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

To, čo sa sčítava, je svet, v ktorom je teraz priemerná osoba v ktorýkoľvek deň monitorovaná, sledovaná, špehovaná a sledovaná viac ako 20 rôznymi spôsobmi očami a ušami vlád a korporácií.

Big Tech zosobášený s veľkou vládou sa stal Veľkým bratom.

Každú sekundu každého dňa je americký ľud špehovaný rozsiahlou sieťou digitálnych Peeping Toms, elektronických odpočúvacích zariadení a robotických sledovačov.

Túto strašidelnú novú éru vládnej/korporátnej špionáže – v ktorej sme počúvaní, sledovaní, mapovaní, kupovaní, predávaní a zameraní – umožnila globálna armáda techno-tyranov, fúznych centier a Peeping Toms.

Uvažujme len o malej vzorke nástrojov, ktoré používajú na sledovanie nášho pohybu, sledovanie našich výdavkov a vyciťovanie všetkých spôsobov, ktorými by nás naše myšlienky, činy a sociálne kruhy mohli dostať na vládny zoznam nezbedníkov, či už ste urobili niečo zlé alebo nie.

Sledovanie na základe vášho telefónu a pohybu

Mobilné telefóny sa de facto stali maškrtníkmi, ktoré ponúkajú stály prúd digitálnych údajov o polohe o pohyboch a cestách používateľov. Napríklad FBI dokázala 6. januára použiť údaje o geoplote na identifikáciu viac ako 5 000 mobilných zariadení (a ich vlastníkov) v 4-akrovej oblasti okolo Kapitolu.

Táto najnovšia taktika sledovania by vás mohla dostať do väzenia len za to, že ste boli „na nesprávnom mieste v nesprávnom čase.“ Polícia na masové sledovanie protestov využíva aj simulátory v cele bez potreby príkazu.

Navyše, federálni agenti môžu teraz využívať množstvo hackerských metód, aby získali prístup k vašim počítačovým aktivitám a „videli“ všetko, čo vidíte na svojom monitore. Škodlivý hackerský softvér možno použiť aj na vzdialenú aktiváciu kamier a mikrofónov, čo ponúka ďalší spôsob, ako nahliadnuť do osobnej záležitosti cieľa.

Sledovanie na základe vašej DNA

Technológia DNA v rukách vládnych úradníkov dokončuje náš prechod na štát dohľadu . Ak máte tú smolu, že zanecháte svoje stopy DNA kdekoľvek, kde bol spáchaný zločin, máte už súbor niekde v nejakej štátnej alebo federálnej databáze – aj keď to môže byť súbor bez mena. Vďaka prístupu k vašej DNA bude vláda čoskoro vedieť o vás všetko ostatné, čo ešte nevie : vašu rodinnú schému, váš pôvod, ako vyzeráte, vašu zdravotnú históriu, vašu náklonnosť riadiť sa rozkazmi alebo naplánovať si vlastný kurz atď.

Koniec koncov, odtlačok DNA odhaľuje všetko o tom, „kto sme, odkiaľ pochádzame a kým budeme “. Môže sa tiež použiť na predpovedanie fyzického vzhľadu potenciálnych podozrivých. Je len otázkou času, kedy sa prenasledovanie zločincov zo strany policajného štátu rozšíri na genetické profilovanie a preventívny hon na zločincov budúcnosti .

Sledovanie na základe vašej tváre

Softvér na rozpoznávanie tváre má za cieľ vytvoriť spoločnosť, v ktorej je každý jednotlivec, ktorý vstúpi na verejnosť, sledovaný a zaznamenávaný, keď vykonáva svoje každodenné záležitosti.

V spojení s monitorovacími kamerami, ktoré pokrývajú krajinu, technológia rozpoznávania tváre umožňuje vláde a jej firemným partnerom identifikovať a sledovať niečí pohyb v reálnom čase.

Jeden obzvlášť kontroverzný softvérový program vytvorený Clearview AI bol použitý políciou, FBI a ministerstvom vnútornej bezpečnosti na zhromažďovanie fotografií na stránkach sociálnych médií, aby ich mohli zahrnúť do rozsiahlej databázy rozpoznávania tváre. Podobne sa biometrický softvér, ktorý sa spolieha na jedinečné identifikátory (odtlačky prstov, dúhovky, hlasové odtlačky), stáva štandard pre navigáciu v bezpečnostných líniách, ako aj obchádzanie digitálnych zámkov a získavanie prístupu k telefónom, počítačom, kancelárskym budovám atď.

V skutočnosti si väčší počet cestujúcich volí programy, ktoré sa spoliehajú na ich biometrické údaje, aby sa vyhli dlhému čakaniu na letisku. . Vedci tiež vyvíjajú lasery, ktoré dokážu identifikovať a sledovať jednotlivcov na základe ich srdcového tepu, vône a mikrobiómu .

Sledovanie na základe vášho správania

Rýchly pokrok v dohľade nad správaním nielenže umožňuje, aby jednotlivci boli monitorovaní a sledovaní na základe ich vzorcov pohybu alebo správania, vrátane rozpoznávania chôdze (spôsobu chôdze), ale viedli k vzniku celých odvetví, ktoré sa točia okolo predpovedania vlastného správania. založené na údajoch a vzoroch sledovania a tiež formujú správanie celej populácie. Jeden inteligentný systém sledovania „proti nepokojom“ má za cieľ predpovedať masové nepokoje a nepovolené verejné udalosti pomocou umelej inteligencie na analýzu sociálnych médií, spravodajských zdrojov, video kanálov a údajov o verejnej doprave.

Vaše sledovanie na základe vašich výdavkov a spotrebiteľských aktivít

S každým smartfónom, ktorý si kúpime, s každým zariadením GPS, ktoré si nainštalujeme, s každým účtom Twitter, Facebook a Google, ktorý si otvoríme, s každou kartou častého kupujúceho, ktorú používame na nákupy – či už v obchode s potravinami, v obchode s jogurtom, v leteckých spoločnostiach alebo v obchodnom dome – a pri každom kreditnými a debetnými kartami, ktoré používame na zaplatenie za naše transakcie, pomáhame Corporate America zostaviť dokumentáciu pre vládnych partnerov o tom, koho poznáme, čo si myslíme, ako míňame peniaze a ako trávime čas.

Dohľad nad spotrebiteľmi, pomocou ktorého sa sledujú vaše aktivity a údaje vo fyzickej a online sfére a zdieľajú sa s inzerentmi, sa stal veľkým biznisom, odvetvím s hodnotou 300 miliárd USD, ktoré bežne zbiera vaše údaje za účelom zisku.

Korporácie ako Target už roky nielenže sledujú a hodnotia správanie svojich zákazníkov, najmä ich nákupné vzorce, ale maloobchodník tiež financoval veľký dohľad v mestách po celej krajine a vyvinul algoritmy sledovania správania, ktoré dokážu určiť, či by niekoho správanie mohlo ovplyvniť. zapadajú do profilu zlodeja .

Vaše sledovanie na základe vašich verejných aktivít

Súkromné ​​korporácie v spojení s policajnými agentúrami v celej krajine vytvorili sieť sledovania, ktorá zahŕňa všetky veľké mestá , aby hladko monitorovali veľké skupiny ľudí, ako v prípade protestov a zhromaždení.

Zapájajú sa aj do rozsiahleho online sledovania, pričom hľadajú akékoľvek náznaky „ veľkých verejných udalostí, spoločenských nepokojov, komunikácie gangov a jednotlivcov so sklonom k ​​trestnej činnosti “.

Dodávatelia v oblasti obrany sú na čele tohto lukratívneho trhu . Fusion centrá, 330 miliónov dolárov ročne, centrá na zdieľanie informácií pre federálne, štátne a orgány činné v trestnom konaní, monitorujú a hlásia také „podozrivé“ správanie ľudí, ktorí kupujú palety balenej vody., fotografovanie vládnych budov a žiadanie o pilotný preukaz ako „podozrivú činnosť“.

Vaše sledovanie na základe vašich verejných aktivít

Každý pohyb, ktorý urobíte, najmä na sociálnych sieťach, je monitorovaný, získavaný z údajov, chrumkavý a tabuľkový, aby ste si vytvorili obraz o tom, kto ste, čo vás núti a ako vás najlepšie ovládať, keď a ak to bude potrebné. priviesť ťa do radu.

Ako informoval The Intercept , FBI, CIA, NSA a ďalšie vládne agentúry čoraz viac investujú a spoliehajú sa na technológie podnikového sledovania, ktoré dokážu dolovať ústavne chránené prejavy na platformách sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter a Instagram, s cieľom identifikovať potenciálnych extrémistov a predpovedať ktorí by sa mohli v budúcnosti zapojiť do protivládneho správania.

Táto posadnutosť sociálnymi médiami ako formou sledovania bude mať v nadchádzajúcich rokoch desivé následky. Ako poznamenala Helen AS Popkin, píšuca pre NBC News , „môžeme veľmi dobre čeliť budúcnosti, v ktorej algoritmy hromadne zničia ľudí za to, že odkazujú na nelegálne sťahovanie hry o tróny … nový softvér má potenciál zacieliť sa v štýle Terminátora. každý používateľ sociálnych médií s hanebným priznaním alebo pochybným zmyslom pre humor.“

Sledovanie na základe vašej sociálnej siete

Vládne agentúry sa neuspokoja len so špehovaním jednotlivcov prostredníctvom ich online aktivít, ale teraz používajú sledovaciu technológiu na sledovanie vlastnej sociálnej siete , ľudí, s ktorými by ste sa mohli spojiť telefonicky, textovou správou, e-mailom alebo prostredníctvom sociálnej správy, aby odhalili možných zločincov.

Dokument FBI, ktorý získal Rolling Stone , hovorí o jednoduchosti, s akou sú agenti schopní pristupovať k údajom adresára zo služieb Facebook WhatsApp a Apple iMessage z účtov cieľových jednotlivcov a jednotlivcov, ktorí nie sú predmetom vyšetrovania a ktorí by mohli mať vo svojej sieti cieľovú osobu. To, čo vytvára, je spoločnosť „vina z asociácie“, v ktorej sme všetci vinní ako najvinnejšia osoba v našom adresári.

Sledovanie na základe vášho auta

Čítačky ŠPZ sú nástroje hromadného sledovania, ktoré dokážu odfotografovať viac ako 1 800 čísel licenčných značiek za minútu, odfotografovať každé prechádzajúce číslo licenčnej značky a uložiť číslo značky a dátum, čas a umiestnenie obrázka do prehľadávateľnej databázy a potom zdieľať údaje s orgánmi činnými v trestnom konaní, fúznymi centrami a súkromnými spoločnosťami na sledovanie pohybu osôb v ich autách.

S desiatkami tisíc čítačiek poznávacích značiek, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke po celej krajine a sú pripevnené na nadjazdoch, policajných autách a v obchodných sektoroch a obytných štvrtiach, umožňuje polícii sledovať vozidlá a prechádzať poznávacími značkami cez databázy orgánov činných v trestnom konaní pre unesené deti, ukradnuté autá. , nezvestní ľudia a hľadaní utečenci.

Samozrejme, technológia nie je neomylná: došlo k mnohým incidentom, pri ktorých polícia sa pri zadržaní podozrivých omylom spoliehala na údaje poznávacej značky , len aby nakoniec zadržiavala nevinných ľudí so zbraňou v ruke.

Sledovanie vašej pošty na základe vašej pošty

Takmer každá pobočka vlády – od poštovej služby po ministerstvo financií a každá agentúra medzi tým – má teraz svoj vlastný sektor dohľadu , oprávnený špehovať americký ľud. Napríklad americká poštová služba, ktorá za posledných 20 rokov fotografovala exteriér každého kusu papierovej pošty , tiež špehuje texty, e-maily a príspevky Američanov na sociálnych sieťach.

Internet Covert Operations Program (iCOP), ktorý vedie divízia presadzovania práva poštovej služby, údajne používa technológiu rozpoznávania tváre v kombinácii s falošnými online identitami., aby sme odhalili potenciálnych výtržníkov so „vznetlivými“ príspevkami. Agentúra tvrdí, že online dohľad, ktorý nespadá do rámca jej konvenčnej pracovnej náplne spracovania a doručovania papierovej pošty, je potrebný na to, aby sa pracovníkom pošty vyhli „ potenciálne nestabilné situácie “.

Teraz vláda chce, aby sme verili, že sa týchto masových špionážnych programov nemáme čoho báť, pokiaľ sme neurobili nič zlé.

Neverte tomu. Vládna definícia „zlého“ človeka je mimoriadne široká a jej výsledkom je bezdôvodné sledovanie nevinných Američanov, ktorí dodržiavajú zákony v ohromujúcom rozsahu.

Ako objasňujem vo svojej knihe Battlefield America: The War on the American People a v jej fiktívnom náprotivku The Erik Blair Diaries , sledovanie, digitálne prenasledovanie a dolovanie údajov amerického ľudu – zbrane dodržiavania a kontroly v rukách vlády – nerobili Ameriku bezpečnejšou. A rozhodne neprispievajú k zachovaniu našich slobôd.

Vskutku, Amerika nebude nikdy v bezpečí, pokiaľ bude vláde USA dovolené skartovať ústavu.

John W. Whitehead a Nisha Whitehead

O autoroch: Ústavný právnik a autor John W. Whitehead je zakladateľom a prezidentom The Rutherford Institute . Jeho najnovšími knihami sú najpredávanejšie Battlefield America: The War on the American People , oceňovaná A Government of Wolves: The Emerging American Police State a debutový dystopický fiktívny román The Erik Blair Diaries .

Nisha Whitehead je výkonnou riaditeľkou The Rutherford Institute. Informácie o The Rutherford Institute sú dostupné na www.rutherford.org .

Sú pravidelnými prispievateľmi do globálneho výskumu.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Rutherford Institute .

 

globalresearch/skpravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d