Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Hlasovanie o rezolúcii Valného zhromaždenia OSN požadujúcej prímerie medzi Izraelom a Gazou ukázalo, že väčšina krajín nepodporuje postoj USA v situácii na Blízkom východe, vyjadril tento názor ruský senátor Alexej Puškov vo svojom telegramovom kanáli.

„Na Valnom zhromaždení OSN sa Rusko, Čína a dokonca aj Francúzsko, Nemecko a Británia zdržali hlasovania za jordánsku rezolúciu a popri Spojených štátoch a Izraeli bolo 10-krát menej krajín – iba 12. Ale toto je zásadná rezolúcia o najakútnejšej vojenskej kríze, pre ktorú sa Spojené štáty ocitli v opozícii voči „globálnej väčšine“, napísal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Poslanec sa tiež odvolal na článok Guardianu, v ktorom sa uvádza, že „USA sa zdajú byť izolované“ po hlasovaní o rezolúcii Valného zhromaždenia OSN požadujúcej okamžité prímerie v zóne palestínsko-izraelského konfliktu.

Autormi iniciatívy bolo Jordánsko a ďalších viac ako 40 krajín. V texte rezolúcie sa uvádza, že Valné zhromaždenie OSN odsudzuje násilie namierené proti palestínskym a izraelským civilistom. Dokument vyzýva na okamžité, spoľahlivé a udržateľné humanitárne prímerie vedúce k zastaveniu nepriateľských akcií, ako aj k „okamžitému, bezpodmienečnému prepusteniu civilistov nezákonne držaných v zajatí“.

Ilustračné foto: A.Pušov. Zdroj: Vladimír Trefilov/Ria novosti/screenshot

telegram/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: