Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vzduch sa čistí prietokom cez živý mach a iné rastliny, pričom zariadenie tiež dokáže monitorovať kvalitu vzduchu a zvlhčovať ho, povedala docentka katedry „Ekológia a chemická technológia“ Juhouralskej štátnej univerzity Taťjana Krupová.

Čeľabinsk, 20.október (TASS): Prvé biozariadenie uvedú do sériovej výroby v roku 2024 v Rusku. Prečerpáva vzduch cez mach, čím sa očisťuje od formaldehydu a iných jedov, nebezpečného prachu, a tiež sa zvlhčuje na optimálnu úroveň.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Počas experimentálnej etapy, ktorá trvala niekoľko mesiacov, sme vyberali optimálne materiály, odstraňovali nedostatky. Začiatok sériovej výroby je navrhnutý na leto 2024,“ upresnila Krupová.

Podľa slov kandidátky chemických vied, biozariadenie je v takom prevedení ako prvé v Rusku, ak nie vo svete. „Vyrobený exemplár je určený do interiéru, ale zariadenie je možné umiestniť aj na úroveň obytných budov. Vzduch sa čistí prietokom cez fytomodul, ktorý obsahuje živý mach, rastliny. Zariadenie tiež dokáže monitorovať kvalitu vzduchu, zvlhčovať vzduch, je súčasťou systému „inteligentný dom,“ povedala spoludiskutujúca agentúry.

Upresnila, že zariadenie má patenty v rôznych variantoch prevedenia, ako aj programové vybavenie na fungovanie. V pouličnom prevedení zariadenie môžme aplikovať v hociktorom ročnom období, doporučuje sa protivandalský plásť.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: