Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Provojnoví politici štátov Európskej únie boli v eurovoľbách potrestaní. Výsledok hlasovania je zlým znamením pre Bidena,“ vyhlásil americký whistleblower Edward Snowden

Bývalý spolupracovník americkej Národnej agentúry pre bezpečnosť (NSA), ktorý prezradil utajené informácie o sledovacích programov vlády Spojených štátov, komentoval výsledok volieb do Európskeho parlamentu.

Provojnoví politici EÚ boli vo voľbách do Európskeh parlamentu „potrestaní“, uviedol v pondelok whistleblower NSA Edward Snowden v reakcii na výsledok volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa skončili v nedeľu. Hlasovanie občanov členských štátov EÚ ukazuje príklon voličov k pravicovým a konzervatívnym stranám, najmä vo Francúzsku a Nemecku, kde podľa prognóz porazili vládne strany prezidenta Emmanuela Macrona a kancelára Olafa Scholza.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Snowden vo svojom príspevku na sieti X (predtým Twitter) napísal, že porážka provojnových politikov v eurovoľbách „nie je dobrým znamením pre [prezidenta USA Joea] Bidena“, čím naznačil, že Washington je ten, kto rozhoduje o tom, kedy sa konflikty začínajú a končia.

Počas víkendu sa eurovolieb v 27 členských štátoch EÚ zúčastnili stovky miliónov ľudí. Z výsledkov vyplýva jasný nárast podpory konzervatívnych a pravicových strán, nakoľko ľudia čoraz viac odmietajú súčasnú politiku Európskej únie, najmä pokiaľ ide o migráciu, klímu, vojenskú podporu Ukrajiny a sankcie voči Rusku.

Vo Francúzsku získalo pravicové Národné zhromaždenie, ktoré predtým viedla Marine Le Penová, viac ako 30 % hlasov, zatiaľ čo Macronova strana Obroda dosiahla len približne 15 %, čo francúzskeho lídra prinútilo rozpustiť Národné zhromaždenie a vypísať predčasné parlamentné voľby.

V Nemecku dosiahli Scholzovi vládnuci sociálni demokrati podľa prognóz najhoršie výsledky za posledné desaťročia, keď získali len 14 % hlasov, zatiaľ čo pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD) by mala skončiť na druhom mieste s odhadovanými 15 %. Stredopravej aliancii CDU-CSU sa predpovedá zisk približne 30 % hlasov.

Podobné výsledky zaznamenali konzervatívne strany aj v iných štátoch EÚ vrátane Belgicka, Holandska a Talianska.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová prisľúbila, že blok bude pokračovať v „proukrajinskej ceste“, keďže sa predpokladá, že jej centristická frakcia EPP zostane najväčšou skupinou v Európskom parlamente s odhadovanými 26 % kresiel.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.