Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Predseda Sorosovho Progresívneho Slovenska Michal Šimečka zároveň vyjadril poľutovanie nad tým, že premiér Robert Fico „úplne zbytočne propaguje dezinformácie a často aj nenávistnú rétoriku. Mnohí jeho voliči mu uveria, podľahnú a v najrôznejších mutáciách jeho rétoriku šíria ďalej.“

Progresívne Slovensko (PS) považuje nasadenie polície na hraniciach s Maďarskom za drahé divadlo. Cieľom Roberta Fica (Smer-SD) a jeho vlády je podľa lídra PS a podpredsedu Národnej rady SR Michala Šimečku odpútanie pozornosti od skutočných problémov Slovenska, ako aj od „čistiek“ v polícii.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Aktuálne divadlo na hranici iba mrhá financiami a ľudskými kapacitami našej krajiny. Skutočné riešenia si vyžadujú politickú odvahu a schopnosť dohodnúť sa v rámci Európskej únie,“ uviedol Šimečka.

Podotkol, že tranzitná migrácia cez Slovensko viac ako mesiac prudko klesá. Dôvodom sú podľa neho opatrenia krajín na tzv. balkánskej trase a zmena počasia.

Podpredsedníčka PS a šéfka ľudskoprávneho parlamentného výboru Lucia Plaváková poukázala na potrebu dokončenie reformy spoločného azylového systému Európskej únie a tiež vytvorenie podmienok pre ukončenie vojen a násilia. „Nevyhnutné je aj prísne trvanie na tom, aby každá krajina EÚ plnila svoje úlohy,“ dodala.

Predseda vlády Fico v pondelok večer vyhlásil, že Slovensko je pripravené zareagovať na akúkoľvek vlnu nelegálnej migrácie. Demonštrovať to má nočná akcia zameraná na zvýšenie ochrany hranice s Maďarskom. Avizoval tiež pripravenosť použitia všetkých dostupných síl vrátane polície a armády. Zároveň všetky hraničné priechody, ktorými prechádzali nelegálni migranti, sú kontrolované policajnými hliadkami.

Šimečka: Musím Roberta Fica pochváliť

„Nerobím to často, ale musím Roberta Fica pochváliť,“ uviedol Šimečka vo svojom statuse na sociálnej sieti v súvislosti so závermi Európskej rady, ktoré prešli jednomyseľne, teda aj s jeho súhlasom.

„Je to ukážka toho, že jednu tvár má doma a druhú v zahraničí. V tomto prípade našťastie,“dodal.

„Škoda len, že na Slovensku úplne zbytočne propaguje dezinformácie a často aj nenávistnú rétoriku. Mnohí jeho voliči mu uveria, podľahnú a v najrôznejších mutáciách jeho rétoriku šíria ďalej. Boli by sme lepšou krajinou, ak by slovenskí politici a političky vraveli aj svojim vlastným voličom pravdu,“ skonštatoval vodca PS.

Medzi závermi, ktoré 26. a 27. októbra 2023 prijala Európska rada na svojom zasadnutí v Bruseli je aj bod, že Európska únia a jej členské štáty budú Ukrajine v prvom rade naďalej poskytovať udržateľnú vojenskú podporu.

Zdroj: topky.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d