Slovanské Noviny

26. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Pri útoku na Cherson zahynulo asi 3000 ukrajinských vojakov

Počas protiofenzívy na Cherson utrpeli Ozbrojené sily Ukrajiny ťažké straty, ktoré predstavujú asi 3000 ľudí.

Oznámil to dnes, 5. septembra, Kirill Stremousov, zástupca vedúceho vojensko-civilnej správy regiónu, na svojom Telegram-kanáli.

„Cherson bol, je a bude ruským mestom. Všetky operácie a protiofenzíva zlyhali,“ napísal Stremousov. „Objavili sa informácie, že ukrajinská armáda má už asi 3000 mŕtvych.“

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Protiofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny v Chersonskej oblasti sa začala večer 28. augusta. Prejavilo sa to ostreľovaním sídiel a ničením zariadení sociálnej infraštruktúry.

news-front