Vypnutie osvetlenia Prezidenstkého pálaca na jednu hodinu, je pokrytecké a pózerské gesto prezidentky Čaputovej, ktorá je známa svojimi ekologickými aktivitami, napríklad výmenou papierových utierok za látkové uteráky.
Doteraz sa naša najznámejšia ekologická aktivistka nevyjarila k odpadu, ktorý vzniká kvôli koronakríze.
Vyzerá to tak, že ju nezaujíma to, akým spôsobom je Zem zaťažovaná nerecyklovateľným odpadom z jednorázových rúšok, respirátorov ale aj odpadom z vakcinácie – ihly, striekačky, ampulky, či odpadom z testovania.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Biznis je biznis a vtedy sa ekológia, dostáva na vedľajšiu koľaj.

Kancelária prezidenta SR sa v sobotu 27. marca pripojila ku globálnej iniciatíve Hodina Zeme. O 20:30 sa na hodinu vyplo osvetlenie Prezidentského paláca. V tlačovej správe o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Hodiny Zeme upozorňuje na prepojenosť sveta v boji za ochranu planéty a klímy.
Tohoročná kampaň sa zameriava na zvýšenie tlaku k prijatiu konkrétnych a ambicióznych záväzkov do roku 2030 na konferencii OSN o biodiverzite, ktorá sa bude koncom roka konať v Číne. Hodinu Zeme tento rok podporil aj generálny tajomník OSN António Guterres s odkazom na to, že práve tento rok môžu lídri prijať kľúčové globálne záväzky pre ochranu životného prostredia.
Kancelária prezidenta SR chce byť podľa slov Strižinca v tomto prístupe inšpiráciou a príkladom. Prezidentka Zuzana Čaputová už vlani ohlásila ambíciu prezidentskej kancelárie stať sa do roku 2030 prvou uhlíkovo neutrálnou verejnou inštitúciou na Slovensku.
Zdroj: SITA, Slovanské noviny
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Prezidentský palác sa ponoril do tmy, kancelária hlavy štátu sa zapojila do Hodiny Zeme
Prezidentský palác sa ponoril do tmy, kancelária hlavy štátu sa zapojila do Hodiny Zeme
Prezidentský palác sa ponoril do tmy, kancelária hlavy štátu sa zapojila do Hodiny Zeme