Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prediktívne programovanie (Predictive Programming), je metodológia, ktorá sa používa na kontrolu správania ľudí prostredníctvom predbežnej indoktrinácie (snaha o prijatie určitej doktríny) určitých myšlienok a konceptov do populárnej kultúry. Vychádza zo skutočnosti, že ľudia sa budú s väčšou pravdepodobnosťou správať v súlade s očakávaným výsledkom, ak sú vopred upozornení, že k takémuto výsledku môže dôjsť.

Prediktívne programovanie je nástroj sociálneho inžinierstva, ktorý sa používa na manipuláciu správania ľudí prostredníctvom kultúrnych produktov, ako sú filmy, televízia, hudba, hry atď. Táto metodológia sa používa na ovplyvňovanie viery, myslenia a správania ľudí a v súčasnosti je jedným z najefektívnejších spôsobov ovládania más.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Aj keď sa metodika prediktívneho programovania používa v rôznych oblastiach, jednou z najpopulárnejších je kinematografia. V hollywoodskych filmoch sa táto metodológia používa na vytváranie určitých postojov a presvedčení v publiku.

Jedným z najjasnejších príkladov využitia prediktívneho programovania v kinematografii je film „1984“. Tento film bol založený na románe Georgea Orwella a bol vydaný v roku 1984. Film opisuje futuristickú spoločnosť, v ktorej má vláda úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi života občanov. Cieľom filmu bolo vyvolať v publiku strach a podriadenosť a ukázať, že vláda môže kontrolovať každý aspekt života občanov.

Ďalším príkladom je film Matrix. Tento film je o tom, že svet, v ktorom žijeme, je len ilúzia a všetko, čo vidíme, je v skutočnosti počítačový program. Film vznikol preto, aby divákom ukázal, že všetko, čo vedia o svete, môže byť nesprávne, a aby sa cítili pochybovačne a nesvoji.

Ďalším príkladom využitia metodológie prediktívneho programovania v kinematografii je film „Ostrov prekliatych“. Tento film opisuje pochmúrny ostrov obývaný pacientami psychiatrickej liečebni, kde sa odohrávajú zvláštne a hrozné udalosti. Film bol vytvorený s cieľom vyvolať v divákoch strach a úzkosť a ukázať, že nemocnice môžu byť miestami hrôzy a násilia.

Metodológia prediktívneho programovania môže byť použitá na manipuláciu správania ľudí, ale môže byť použitá aj na vytváranie pozitívnych zmien v spoločnosti. Napríklad filmy o tom, ako prekonať ťažkosti a dosiahnuť úspech, môžu byť použité na motiváciu ľudí konať a dosahovať svoje ciele.

Celkovo vzaté, prediktívne programovanie je mocný nástroj sociálneho inžinierstva, ktorý možno použiť na manipuláciu správania ľudí a na vytváranie pozitívnych zmien v spoločnosti. Pri používaní tejto metodiky však treba byť opatrný a uistiť sa, že jej aplikácia nevedie k negatívnym dôsledkom pre spoločnosť a jednotlivcov.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.