Slovanské Noviny

27. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pôvodný kalendár Slovanov zmenil Peter I. v Rusku v roku 1700 hneď ako sa vrátil z niekoľkoročnej cesty po západnej Európe. Zaujímavé je, že z celého pôvodného mnohopočetného sprievodu sa vrátil iba jeden človek, všetci ostatní boli vymenení, vrátane Petra I. Človek, ktorý sa vydával za Petra I. bol starší, nevedel dobre ruský jazyk a svoju ženu bez toho, aby sa s ňou stretol, dal hneď zatvoriť do kláštora.

Tejto téme sa venujú viacerí špecialisti – historici a venujeme jej v budúcnosti samostatný článok, keďže ide o grandióznu falzifikáciu. Teraz nás zaujímajú hlavne protiruské reformy, ktoré razantne spustil „Peter I.“ po svojom návrate do Ruska a hlavne zmenu slovanského kalendára na juliánsky.

Hneď po svojom návrate Peter I. mení slovanský kalendár na juliánsky. Rok 7208 od S.M.Z.CH. sa zmenil na rok 1700 od narodenia Krista. Týmto spôsobom zmizla mnoho tisícročná história slovanského národa a vytvorili sa podmienky na falzifikáciu dejín. Prepisovaniu dejín sa ihneď ujali „veľký ruskí historici“ s čisto „ruskými“ menami: Müller Gerard Friedrich, Schlozer Auguste Ludwig, Moderach Karl Friedrich, Bayer Gottlieb, Kohl Johann Peter, Cramer Adolf Bernhard, Crusius Christian Gottfried,… Po niekoľkých generáciách si už málokto spomínal, čo bolo do Petra I.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Slovanský kalendár mal 16 hodín za deň, 9 dní v týždni, 9 mesiacov. Tento kalendár sa v Rusku používal ešte do roku 1700, pokiaľ ho Peter I. nevymenil za juliánsky. „Nový rok“ bol presunutý na 1. januára, predtým sa Nový rok začínal na deň jesennej rovnodennosti. V roku 1700 bol rok 7208 S.M.Z.CH a rok sa nazýval Leto.

S.Z.M.CH. – je skratka „sotvorenie mira v zvezdnom chrame – uzatvorenie mieru v hviezdnom chráme“, bolo to podpísanie mierovej zmluvy po víťazstve Slovanov nad ríšou Veľkého Draka (starobylá Čína). Toto víťazstvo bolo zvečnené v starobylých chrámoch, zobrazovalo sa na freskách a obrazoch vo forme jazdca prebodávajúceho kopijou draka. V súčasnosti sa tento výjav premenoval na svätého Georgija (u nás sv. Juraj), hoci sa sv. Georgij narodil o 5000 rokov neskôr od uvedenej udalosti.

Počítanie rokov sa viedlo od významných udalostí, napríklad rok 2015 od narodenia Krista zodpovedá v slovanskom kalendári:

 • Leto 7523 od Uzatvorenia Mieru v Hviezdnom Chráme
 • Leto 13 023 od Veľkej Struže (Veľkého ochladenia)
 • Leto 40 019 od Tretieho príchodu Perúna na Midgard Zem
 • Leto 44 559 od Vytvorenia Veľkého kruhu Rassénie
 • Leto 106 793 od Založenia Asgarda Irijského (mesto Omsk)
 • Leto 111 821 od Veľkého presídlenia z Dárie
 • Leto 143 005 od obdobia Troch Lún
 • Leto 153 381 od Assy Deji
 • Leto 165 045 od Čias Tary
 • Leto 185 781 od Čias Tule
 • Leto 211 701 od Čias Svaga
 • Leto 273 909 od Čias ch’Arra
 • Leto 460 533 od Čias Dary
 • Leto 604 389 od Čias Troch Sĺnk

Aj napriek snahe zahladiť všetky stopy, v dôsledku čoho horeli všetky významné knižnice po celom svete, do dnešného dňa sa zachovalo veľa pôvodných záznamov s dátumom slovanského kalendára, v starých knihách, v dokumentoch, na kamenných pomníkoch a pamätníkoch.

4VMj83dm6-E
1PPUcX7HSmc
eFB9qZNecdc
EcR7LOkESlo
XlILwRZeK3Y
vco9q5_eDyA
0t5aWCWV7J8
DZHHpJXoYuo
u2dEVVycfSA
tNecFbSOVlA
CMDW-7UaOYQ
bJJ8nJeJz-M
5VX03peA5GM

zdroj: OZ Biosféra www.biosféraklub.info

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d