Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vyčíslenie období očistenia organizmu človeka – ПОСТов (PÔSTov) sa vykonáva iba podľa Daárijského Kruholetu Čísloboha. 
Samotné slovo ПОСТЪ (PÔST) je skrátená skratka staro-slavianského obrazového výrazu, podľa prvých bukiev slov: 

✅ ПОСТЪ (PÔST) – Полное (Plné) Очищение (Očistenie) Собственных (Svojich) Телес (Tiel, Telies) 

ПОСТЪ (PÔST) – to je staro-slavianská skratka: 
П – полное (plné) 
О – очищение (očistenie) 
С – собственных (svojich) 
Т – телес (tiel) 
Ъ – сотворяша (stvorené / dokončené) 

Slavianský PÔST – to nie je kresťanská drezúra po dobu 40 dní náboženského asketizmu. V slavianstve je všetko prepojené s Prírodou, a systém Pôstov závisí od klimatických sezón, teda hlavnou úlohou je prenastaviť organizmus z jedného druhu stravy na druhý, povedzme, jarou sa postupne zvyšuje príjem rastlinnej stravy, a jeseňou sa pripravuje na skoršie konzervované potraviny, a súčasne sa očisťuje organizmus od toxínov. Preto slavianský PÔST trvá 1. až 2. týždne (týždeň má 9 dní), tento čas je však dostačujúci. 

Slavianský systém PÔSTov 

Slaviani počas Leta (roku) majú 5 Pôstov, a okrem nich každý 7 deň Týždňa (Недели) – Jednodňový Pôst (z neho sa v súčasnosti objavila iná forma – odzáťažujúce dni, aby sa organizmus nezatoxínoval, ale očistil sa). 

1. Святый ПОСТЪ (Svätý PÔST) – 9 дней (dní), с 22 по 31 Рамхатъ (14-23 октября) (od 22 do 31 Ramchať (14-23 októbra)). 
Teda, zozbierali úrodu, vyrobili polotovary na zimné uskladnenie, teraz očisťujeme a pripravujeme organizmus na prechod na skôr konzervované potraviny. Nie je dovolené konzumovať mäsové, rybacie, mastné bielkovinové (vajcia, maslo, mlieko) a ostré jedlá. 
Ráno a večer je potrebné konzumovať zeleninu, ovocie, ovocné bobule, obilniny a strukoviny, počas dňa vodu, šťavy a bylinné čaje (rýbezlový list, malinový list, tymián, mäta, harmanček atp.). 

2. Даждьбожий ПОСТЪ (Dažďboží PÔST) – 18 дней (две славянские недели) (18. dní (dva slavianské týždne)), 1-18 Бейлетъ (13-30 декабря) (1-18 Bejleť (13-30 december)). 
Počas tohto obdobia dochádza k prechodu stravy od skoršie konzervovaných potravín k úplne konzervovaným potravinám (kvasené, solené, údené, atď.). Nie je dovolené konzumovať mäso, mastnú rybu, vajcia, tučné mliečne výrobky (smotana, kyslá smotana), mútené maslo, biely chlieb. 
Je možné jesť rastlinný olej, “šedý” a ražný chlieb, zvlášť pečený z polnočného cesta. Ostatné produkty sa vychutnávajú tak, ako počas Svätého PÔSTU (Святый ПОСТЪ) (Ráno a večer by ste mali jesť zeleninu, ovocie, bobulové ovocie, obilniny a strukoviny, počas dňa voda, šťavy a bylinné čaje (ríbezlový list, malinový list, tymián, mäta, harmanček atp.)). Na zlepšenie metabolizmu sa počas dňa odporúča užívať kyslú (kvasenú) kapustu alebo pohankovú (griskovú) kašu. 

3. Чистый ПОСТЪ (Čistý PÔST) – 18 дней, 22-40 Гэйлетъ (13 февраля – 3 марта) (18 dní, 22-40 Gejleť (13. februára – 3 marca)). 
Nie je dovolené konzumovať stravu z mäsa, mastnú, kyslú (kvasenú – fermentovanú), vajcia a akýkoľvek olej a maslo (rastlinné aj živočíšne). 
Je možné konzumovať nemastnú rybu (okrem vyprážaných), krupicové a cereálne kaše na pare, cestoviny, “sivý” a ražný chlieb, orechy, ovocné bobule, šťavy, bylinné čaje a v malom množstve strukoviny. Od druhého týždňa Čistého PÔSTu postupne pridávame čerstvé rastlinné potraviny (zelené cibuľky, reďkovky, atp.). 
* Mnoho kaší pripravených na pare sa po príprave ochucovali medom, tj. významne zvýšili energetický systém. 

4. Великий ПОСТЪ (Veľký PÔST) – 13 дней, 22-35 Дайлетъ (25 марта – 7 апреля) (13. dní, 22-35 Dajleť (25. marca – 7. apríla)). 
Po zime je nutné organizmus prebudiť. Nie je dovolené konzumovať mastné mäso (s výnimkou kuracieho a králičieho mäsa), mastnú rybu, maslo (okrem rastlinného oleja), mliečne produkty (smotana, jogurty, tvaroh). Všetko ostatné nemastné je možné konzumovať. 
Do dennej stravy sa odporúča zaradiť cédrové oriešky a grécke (vlašské) orechy, pretože oni nielen čistia pažerák a tráviaci trakt (črevá), ale tiež dodávajú silnú prírodnú moc. Taktiež počas Veľkého PÔSTu veľmi často pripravovali tekvicové kaše. 
* Veľký – pretože v týchto dňoch si ctia všetkých Veľkých Bohov a Predkov, a nie ako medzi kresťanmi “Veľký” – pretože je najdlhší pôst. 

5. Светлый ПОСТЪ (Svetlý PÔST) – 18 дней, от 33 Вейлетъ до 9 Хейлетъ (25 июня – 12 июля) (18. dní, od 33 Vejleť do 9 Chejleť (25. júna – 12. júla)). 
Je dovolené konzumovať iba ráno a večer iba jednu rastlinnú stravu. 
Na Svätý deň Boha Kupalu, ktorý je súčasťou Svetlého PÔSTu je možné jesť mäso s akýmkoľvek tukom, musí sa však pripravovať na Živom Ohni (oheň, zapálený od už horiaceho Živého Ohňa). 

Jednodňový PÔST – každý siedmy deň deväťdňového slavianského týždňa, podľa Zápovede Svaroga: “Uctievajte si tri dni v týždni – tretí, siedmy a deviaty…” Tj. tri dni voľna, s toho siedmy deň PÔST. V tento deň sa odporúča zdržať sa od konzumácie potravín vôbec, výnimkou sú šťavy, vody, ovocné kompóty bez ovocia (iba šťava), bylinné čaje a kyseľ. Ak jednodňový PÔST je súčasťou sviatku, potom sa v tento deň nepostí, ale dodržiava sa sviatok. 
Nezúčastňujú sa Pôstu deti do 12 Liet, tehotné a dojčiace matky, starci a stareny po 60. Letách, vojaci (bojovníci), vykonávajúci strážnu službu, ako aj zranení a chorí, pretože musia jesť, aby získali väčšiu silu a zdravie.

zdroj: z útrob internetu a múdrosť našich predkov/ slovanskenoviny.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: